امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147813
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 119
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با وجود سرمای زمستان و وعده‌های دولت اوکراین برای برقراری آرامش در دونباس، دولت

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با وجود سرمای زمستان و وعده‌های دولت اوکراین برای برقراری آرامش در دونباس، دولت اوکراین ارسال گاز طبیعی به جمهوری خودمختار دونتسک و لوهانسک را قطع کرده است.

به نوشته اسپوتنیک به نقل از مقامات جمهوری خودمختار دونتسک، اوکراین به وعده خود برای تامین گاز مورد نیاز دونتسک و لوهانسک در طول فصل زمستان، ارسال گاز را به این مناطق قطع کرد.

این مقامات با وحشیانه خواندن این اقدام ادامه دادند، شیرفلکه‌های لوله‌های اصلی گاز برداشته شده و امکان بازکردن دوباره آنان وجود ندارد.

دمای هوای این مناطق به 5 درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسیده است و ذخایر گاز این مناطق تنها تا عصر امروز (پنج‌شنبه) پاسخ‌گوی نیاز ساکنان خواهد بود.

این مقامات ادامه دادند، روز دوشنبه ذخایر این جمهوری خودمختار به اتمام رسیده بود اما شبه‌نظامیان توانستند با تغییر منابع تامین گاز از منابع دیگری تا امروز گاز این مناطق را تامین کنند. اوکراین برای جلوگیری ازتکرار این تغییرات، شیرفلکه‌های لوله‌های گاز را از جا درآوردند که دیگر امکان اعمال این تغییر وجود نداشته باشد.

این منابع ادامه دادند در پی این اتفاق مجبورند اقداماتی برای جایگزین کردن منابع دریافت گاز انجام دهند؛ «تمام تصمیمات لازم انجام گرفته است و تصمیم نهایی به زودی اتخاذ می‌شود.»

اوکراین سعی داشت انتقال برق به شبه‌جزیره کریمه در جنوب این کشور را بعد از الحاق این منطقه به روسیه، قطع کند.

در حالی که حدود یک سال از سقوط دولت «ویکتور یانوکوویچ» توسط معترضان مورد حمایت غرب می‌گذرد، مناطق شرقی این کشور همچنان شاهد درگیری‌های خونبار نظامی است.

قدرت گرفتن نئو‌نازی‌ها در کی‌یف و به تبع آن درخواست ساکنان مناطق شرقی اوکراین که اصلیت روسی دارند، برای خودمختاری و حتی جدایی از این کشور، دونباس (مناطق شرقی اوکراین) را به منطقه‌ای جنگ‌زده بدل کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار