امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147814
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به دنبال طرح موسوم به « Rule 41» پیشنهادی وزارت دادگستری آمریکا که بر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به دنبال طرح موسوم به « Rule 41» پیشنهادی وزارت دادگستری آمریکا که بر مبنای آن دولت اختیرات گسترده‌تری برای نفوذ به سیستمهای یارانه‌ای کاربران در سراسر جهان پیدا می‌کند، فعالان مدنی و همچنین شرکت‌های بزرگ رایانه‌ای به اینت طرح اعتراض کرده‌اند.

طرح اخیر وزارت دادگستری آمریکا که در آن شرایط برای دادگاه‌ها برای صدور حکم دریافت اطلاعات از داده‌های رایانه‌ای در هر نقطه از جهان تسهیل می‌شود،‌ با اعتراض شرکت گوگل مواجه شد.

به گزارش شبکه راشا تودی، ریکاردو سالگادو مدیر اجرای قانون و امنیت اطلاعات در این باره اعلام کرد: «تلاش برای بازنویسی قوانین و قواعد فدرال بویژه در طرح « Rule 41»، سوالات و نگرانیهایی از منظر مسائل مربوط به قانون اساسی،‌ حقوقی و ژئوپلیتیکی ایجاد کرده که درباره آن باید کنگره تصمیم بگیرد».

بر اساس طرح وزارت دادگستری آمریکا، همچنین اف‌بی‌آی(پلیس فدرال آمریکا) اجازه اقدام فوری بدون نیاز به نظر و حکم قاضی را می‌یابد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار