امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147816
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 83
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از راشاتودی، شرکت نفتی بریتیش پترولیوم در جشم‌انداز آینده نفتی ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از راشاتودی، شرکت نفتی بریتیش پترولیوم در جشم‌انداز آینده نفتی خود اعلام کرده است کشورهای عضو اوپک تا سال 2035 بازارهای نفت از دست رفته را بر می‌گردانند.

براساس این گزارش، اوپک دوباره به تولید 32 میلیون بشکه در روز تا سال 2035 خواهد رسید و سهم کامل 40 درصدی خود را در تامین نفت جهان طی خواهد گرفت.

براساس این چشم‌انداز، تولید نفت شیل آمریکا در دهه آینده کاهش می‌یابد و مسیر را برای اعضای کشورهای اوپک برای بازستاندن سهم خود از بازارهای جهانی باز می‌کند و کارترهای بزرگ نفتی عضو اوپک رکوردهای جدیدی را در تولید نفت برجای خواهند گذاشت.

آهنگ رشد تولید نفت شیل در آینده بسیار کندتر خواهد شد.

اسپنسردیل رئیس بخش اقتصادی بریتیش پترولیوم اعلام کرده است" تولید نفت شیل دیگر برای همیشه قادر به رشد نخواهد بود".

افزایش تولید نفت شیل اخیراً قیمت نفت را تا 50 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داده است، تولید نفت در آمریکا به رقم بی سابقه 9 میلیون بشکه رسیده است که بیشترین میزان از سال 1970 تاکنون است.

بریتیش پترولیوم پیش‌بینی کرده است که آمریکا تا سال 2030 در تولید نفت خودکفا شود اما آمریکای شمالی طی سالهای آینده صادر کننده خواهد بود.

این شرکت بزرگ نفتی انتظار دارد کاهش تولید نفت آمریکا به تولید کنندگان نفت منطقه خاورمیانه اجازه دهد که آنها موقعیت از دست رفته خود را دریابند.

شرکت بریتیش پترولیوم همچنین پیش بینی کرده است منطقه خاورمیانه همچنان بزرگترین منطقه صادرکننده انرژی باقی خواهد ماند اگرچه سهم این منطقه در تامین نفت از 46 درصد سال 2013 به 36 درصد در سال 2035 خواهد رسید و روسیه همچنان بزرگترین کشور صادرکننده انرژی خواهد بود.

از سوی دیگر توسعه سریع اقتصاد در هند و چین تقاضای انرژی را طی دو دهه آینده به شدت افزون می‌کند.

چین بزرگترین مصرف کننده انرژی جهان تا سال 2030 خواهد بود و گوی سبقت را از آمریکا خواهد ربود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها