امروز : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 May 1
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147824
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الجزائر بار دیگر بر عدم مداخله نظامی در لیبی و نیز عدم تسلیح طرف‌های درگیر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الجزائر بار دیگر بر عدم مداخله نظامی در لیبی و نیز عدم تسلیح طرف‌های درگیر تاکید کرد.
بنا به گزارش خبرگزاری رسمی لیبی «لانا»، «رمضان لعمامره» وزیر خارجه الجزائر در کنفرانس خبری مشترک با «فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلیس گفت: الجزائر اعتقادی به راه‌حل نظامی در لیبی ندارد و معتقد است از طریق تشدید وضعیت با تسلح طرف‌های درگیر و اقداماتی از قبیل آن نمی‌توان به آتش‌بس به عنوان یک راه‌حل توافقی در لیبی رسید.

لعمامره سپس تاکید کرد که انگلیس نیز با الجزائر این موضوع هماهنگ است. وی افزود: موضع ما یکی است، ما خواستار گفت‌وگوی سیاسی برای رسیدن به سازمان‌های دیپلماتیک در چهارچوب وحدت لیبی و حفظ حاکمیت آن هستیم.

وی تاکید کرد که دو طرف (الجزائر و انگلیس) با یکدیگر تلاش می‌کنند و امیدوارند دولت وحدت ملی با مشارکت گروه‌های مختلف سیاسی در لیبی و در سریع‌ترین زمان ممکن محقق شود.

لیبی در هفته گذشته (27 بهمن) شاهد حمله جنگنده‌های مصری به مواضع تروریست‌های مسلح وابسته به داعش بود؛ اقدامی که با مخالفت کشورهایی مانند قطر و تایید کشورهایی دیگر مانند اعضای شورای همکاری خلیج فارس، روبه‌رو شد.

این حمله پس از اعدام ۲۱ مسیحی مصری به دست تکفیری‌های داعش در لیبی و انتشار ویدئوی آن، صورت گرفت.

این حملات هرچند با حمایت «خلیفه حفتر» فرمانده عملیات «الکرامه» رو به رو شد، اما شورای عالی دفاع دولت طرابلس اعلام کرد که دولت لیبی در نظر دارد تا شکایتی رسمی علیه مصر به سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری به دلیل حملات هوایی جنگنده‌های مصری، ارائه دهد.

در ادامه این ماجرا، خلیفه حفتر و کشورهای عربی از جمله مصر و امارات، از شورای امنیت خواستند تا تحریم تسلیحاتی لیبی را برای مبارزه با داعش، لغو کند، تا این این کشور بتواند علیه تروریست‌ها اقدام کند.

انتهای پیام/ص

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار