امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14783
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۷
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود که به مناسبت هفته ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شده بود با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از جلوه‌های مهم حماسه‌ساز کشور مردم و انتخابات 24 خرداد بود.

وی با اشاره به حضور 70 درصدی مردم در انتخابات گفت: ما باید به خاطر روانشناسی مردم و خلق حماسه سیاسی از سوی آنها شکرگزار خدا باشیم و بدون شک زمینه‌ساز این حماسه مقام معظم رهبری بودند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: ایشان زمینه را برای رقابتی سالم فراهم کرد و کاندیداها با استفاده از رسانه فرصتی را برای تبیین دیدگاه‌های خود پیدا کردند.

حجت‌الاسلام رئیسی ضمن تبریک به رئیس‌جمهور منتخب مردم به همکاری قوه قضائیه با قوه مجریه اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی تلاش دارد تا با همکاری لازم با رئیس‌جمهور منتخب بتواند وی را در انجام وظایف و اجرای برنامه‌ها همراهی کند.

وی در ادامه حماسه سیاسی را زمینه‌ساز خلق حماسه اقتصادی دانست و گفت: بدون شک حماسه اقتصادی در پرتو همکاری همه اجزای نظام شکل خواهد گرفت که در رأس آن همکاری 3 قوه مطرح است.

معاون اول قوه قضائیه خاطر نشان کرد: ما در آغاز سال 92 با تشکیل کارگروهی نقش دستگاه قضایی را در خلق حماسه سیاسی و اقتصادی مشخص کردیم، بخشی از این کار در رابطه با انتخابات بود که همکاری خوبی بین دستگاه قضایی و بخش‌های اجرایی انجام شد اما نسبت به حماسه اقتصادی دستور‌العملی از سوی رئیس قوه قضائیه ‌آماده و به بخش‌های مختلف ابلاغ شد.

وی در تشریح این دستور‌العمل گفت: حمایت از سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، صدور مجوز برای بخش‌های خصوصی، رسیدگی سریع و دقیق به پرونده‌های اقتصادی و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، کالا و ارز از جمله مهمترین محورهای این دستور‌العمل است.

وی افزود: در دادگستری‌های استان‌ها در سراسر کشور باید کمیته‌های حمایت از سرمایه‌گذاری فعال شود و این کمیته‌ها از سوی رؤسای کل دادگستری و با مشارکت دولت و قوه قضائیه کار را پیگیری کنند.

حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: از سوی دیگر سازمان بازرسی دفتری تحت عنوان حمایت از سرمایه‌گذاری دارد که باید فعالیت این دفتر بیشتر شود تا ما شاهد موانع موجود بر سر راه فعالیت سرمایه‌گذاران نباشیم.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برخورد ویژه دستگاه قضایی با پرونده‌های اقتصادی گفت: رسیدگی به این پرونده‌ها باید به صورت دقیق و سریع در سراسر کشور صورت گیرد.

رئیسی تولید ملی را منوط به مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست و گفت: سخن از تولید ملی بدون مبارزه با قاچاق کالا امکان‌پذیر نیست و امروزه بسیاری از همکاران ما در نقاط مرزی و بنادر رسیدگی به این موضوع را به نحو مطلوب در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با خلق حماسه اقتصادی آنچه که مورد نظر رهبری و مردم بوده تحقق پیدا کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار