امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147834
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی که تلاش برای بازسازی رفتار این وزارتخانه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی که تلاش برای بازسازی رفتار این وزارتخانه در زمان فتنه 88 عنوان شده تحریم کالاهای ارتباطی علیه سودان را رفع کرده است. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه با صدور مجوزی از رفع محدودیت‌های قبلی در زمینه تأمین و صادرات سخت‌افزارها، نرم‌افزارها و خدمات مرتبط با ارتباطات فردی علیه سودان خبر داد

روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال در تحلیلی بر این بیانیه وزارت خزانه‌داری می‌نویسد واشنگتن با الگوگیری از رفع تحریم کالاهای ارتباطی علیه ایران در مه سال ۲۰۱۳ تصمیم به لغو این تحریم‌ها علیه سودان گرفته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در تاریخ یادشده اعلام کرد محدودیت‌های شرکت‌های آمریکایی برای صادرات کالاهای ارتباطی علیه ایران برداشته شده است.

با این حال، این وزارتخانه قبل‌تر از آن در ۸ مارس سال ۲۰۱۰ (برابر با ۱۷ اسفند ۸۸) از قصد واشنگتن برای رفع تحریم‌های مربوط به کالاهای ارتباطی علیه ایران خبر داده بود. 

سخنگوی وقت خزانه‌داری آمریکا در آن زمان با توجه به نقش رسانه‌های مجازی مانند توئیتر و فیسبوک در ساماندهی اغتشاشات پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران خواستار رفع تحریم صادرات این کالاها به ایران شده بود. 

گوشی‌های همراه، گوشی‌های ماهواره‌ای، تجهیزات رادیوئی، مودم، لپ‌تاپ، نرم‌افزارهای ضد فیلتر و برخی کالاهای دیگر از جمله کالاهایی هستند که صادرات آنها به سودان، اکنون آزاد اعلام شده است.

سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره این اقدام می‌گوید: «این تغییران در راستای تعهد آمریکا برای تسهیل ارتباطات مردم سودان است.»

کولین آندرسون، یک محق در زمینه مسائل سایبری به وال‌استریت‌ژورنال می‌گوید این اقدام آمریکا درباره سودان به منزله گسترش سیاست‌هایی است که در ایران آغاز شده است.

وی می‌گوید دولت اوباما در سالهای اخیر اعلام کرده تحریم‌ها نباید دسترسی به اینترنت را محدود کند.

تحریم‌های آمریکا در سالهای گذشته به ایجاد مشکلاتی برای ایران در زمینه دارو و مواد غذایی منجر شده است.

انتهای پیام/ ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار