امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147840
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، در پی کشته شدن قبطی‌های مصری توسط داعش در لیبی و پس از آن، حملات هوایی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، در پی کشته شدن قبطی‌های مصری توسط داعش در لیبی و پس از آن، حملات هوایی جنگنده‌ های مصری و لیبیایی به مواضع داعش، مسئولان مصر از هراس اقدامات تلافی جویانه گروهک‌های مخفی وابسته به داعش در داخل مصر نیروهای خود را در استان‌های مصر مستقر کرده‌اند.

سخنگوی نیروهای مسلح مصر اعلام کرد که نیروهای مسلح ارتش در تمامی استان‌ها برای حفاظت از اموال دولتی و خصوصی و تامین امنیت مسیرها و محورهای اصلی و بازداشت جنایتکاران مستقر شده‌اند.

نیروهای مسلح مصر نیز اعلام کردند که خودروهای گشت‌زنی در میدان‌ها و مسیرهای اصلی در حال گشت زنی هستند که این اقدام با هماهنگی با نیروهای پلیس مدنی صورت می‌گیرد و کمینگاه‌هایی در محورهای اصلی ترتیب داده شده است.

«یسری قندیل»، کارشناس نظامی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره با اشاره به اینکه استقرار نیروهای ارتش مصر در همه استان‌ها به هیچ صورتی سطح توانمندی این نهاد نظامی را کاهش نمی دهد گفت:اوضاع مصر استقرار نیروهای ارتش در شهرها برای کمک به پلیس در تامین امنیت را می‌طلبد.

وی افزود: در پی حوادث لیبی و احتمال اقدامات تلافی جویانه گروه‌های تندرو در داخل مصر نگرانی‌ها درباره بی ثباتی جبهه داخلی شدت یافته است.

قندیل تاکید کرد: ارتش مصر شمار کافی نیرو برای یگان های جنگی خود در اختیار دارد و حضور شماری از نیروها در استان‌ها از کفایت این نهاد نظامی نکاسته است و این علاوه بر امکان فراخواندن نیروهای ذخیره است.

کارشناس نظامی مصر گفت: انتظار می رود مدت حضور نیروهای ارتش در استان‌ها به منظور تامین امنیت جبهه داخلی در برابر تجاوزات احتمالی در برهه آتی کوتاه باشد اما بحران کنونی که مصر در آن به سر می‌برد اهتمام جدی برای جلوگیری از وقوع هر گونه خشونت یا اقدام خصمانه‌ای را می‌طلبد.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها