امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147849
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 268
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فخرالدین فخرالدینی یکی از چهار هنرمندی است که در مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی فجر تجلیل می شود. ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فخرالدین فخرالدینی یکی از چهار هنرمندی است که در مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی فجر تجلیل می شود. فخرالدینی که از عکاسان پیشکسوت کشور است، سال‌ها به صورت تخصصی در زمینه عکاسی پرتره فعالیت کرده و تصاویر زیادی از هنرمندان بنام کشور به خصوص هنرمندان موسیقی ثبت کرده است.

فخرالدینی درباره فعاایت خود در این عرصه گفت: از کودکی علاقه خاصی به هنر و به طبع به هنرمندان تمام رشته‌ها داشتم و زمانی که عکاسی را آغاز کردم، علاقه به عکاسی از هنرمندان در من قوت پیدا کرد.

وی ادامه داد: چهره‌های برتر و بنام فرهنگ و هنر هر کشوری نیاز به ثبت و دوام دارند تا نسل‌های بعدی آن جامعه بتوانند اثرگذاران فرهنگ و هنر کشورشان را بیشتر بشناسند. این هنرمندان به آب و خاک کشور خدمت کرده‌اند و نسل‌های بعد باید قدردانشان باشند. پس احساس کردم نیاز است که با عکاسی این امر را تقویت کنم. 

فخرالدین فخرالدینی که عکاسی را نزد پدرش آموخته است در ادامه گفت: از مهم‌ترین ارکانی که در این سبک از عکاسی باید در نظر گرفته شود شخصیت‌گرایی است. زمانی که شما از هنرمندی پرتره‌ای ثبت می‌کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که نه فقط از ظاهر هنرمند بلکه از درون و شخصیت او عکس می‌گیرید و این عکس قرار است تا سالیان سال بازگو کننده نام آن هنرمند و روحیات او باشد. پس دقت، شناخت و زمان کافی مولفه‌هایی است که باید در نظر گرفته شود.  

وی همچنین بیان کرد: من در این سال‌ها از هنرمندان بسیاری مانند استاد تجویدی و دهلوی تا حسین علیزاده و احمد پژمان عکاسی کرده‌ام که هرکدام شخصیت‌های خاص خود را داشته‌اند و نشان دادن این شخصیت‌ها در عکس به راحتی ممکن نبود. اما زمانی که شما برای هرکاری وقت می‌گذارید تا شناخت پیدا کنید، رفته رفته هر امری ممکن می شود.  

فخرالدینی همچنین با اشاره به سازهای هنرمندان و نقش آن در مراحل عکاسی گفت: زمانی که از هنرمندان موسیقی عکاسی می کردم ساز آنها عموما بخش مهمی از کار محسوب می‌شد. در این زمان از هنرمندان خواهش می‌کردم که ساز را برای خودشان بنوازند و زمان می‌دادم تا آنها در دنیا و احساس خودشان نوازندگی کنند و بعد از آن دوربین را به دست می‌گرفتم. حتی زمان‌هایی اجازه نمی‌دادم هنرمند متوجه شود که من کار خود را آغاز کرده ام. ثبت دنیایی که نوازندگان با سازهای خود دارند از طبیعی‌ترین و زیباترین عکس‌هایی است که گرفته می‌شود.

وی در ادامه از عکاسان جوان خواست تا برای ثبت تصویر از شخصیت‌های برجسته کشور وقت بیشتری برای مطالعه در آثار و شناخت شخصیت آنها بگذارند تا عکس‌های ثبت شده برای نسل‌های آینده راوی دقیقی از هنرمندان امروز باشند.

فخرالدین فخرالدینی همچنین درباره جشنواره موسیقی فجر گفت: برگزاری جشنواره موسیقی فجر اقدام ارزنده‌ای است و مطمئنا برای هنرمندان به خصوص نسل جوان، آینده ساز خواهد بود. در این جشنواره آثار مختلف هنرمندان اجرا ، نقد و بررسی می‌شود که می‌تواند کمک بزرگی برای پیشرفت در مسیر حرفه‌ای باشد و باعث پویایی بیشتر جوانان شود.

وی همچنین ضمن اشاره به برگزاری مراسم بزرگداست در اختتامیه این جشنواره گفت:  ممنونم از همه مسئولین که برای مراسم بزرگداشت در آئین اختتامیه جشنواره از من هم یاد کرده‌اند. هنرمندان کشور در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنند نیاز به قدردانی دارند. آنها تشنه محبت هستند و مهری از جانب مخاطب همواره برایشان دلنشین است.  

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها