امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147852
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 365
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست «نقش ما در استمرار انقلاب اسلامی ایرانی» صبح امروز (پنجشنبه 30 ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست «نقش ما در استمرار انقلاب اسلامی ایرانی» صبح امروز (پنجشنبه 30 بهمن ماه) با حضور حجت‌الاسلام رضا غلامی، رئیس مؤسسه علوم انسانی اسلامی صدرا و حجت‌الاسلام سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهشی در مؤسسه سرچشمه برگزار شد.

غلامی در این همایش با اشاره به اینکه هیچ افتخاری بالاتر از مشارکت زنان و دختران ایرانی در شکل‌گیری، پیروزی و تداوم انقلاب نیست، افزود: واقعیت این است که حضور قوی و مؤثر زنان و دختران ایرانی در عرصه انقلاب، نشان داد اسلام ناب نه تنها با مشارکت اجتماعی زنان مشکل ندارد، بلکه با تأمین امنیت و شخصیت زن، زمینه لازم را برای یک حضور حقیقی و غیر تصنعی فراهم می‌کند.

وی در ادامه افزود: باید توجه داشت، ارتقاء جهشی موقعیت زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، نه فقط در تاریخ معاصر ایران بلکه با موقعیت اجتماعی زنان در هیچیک از کشورهای منطقه قابل مقایسه نیست. تردید نکنیم، هیچگاه زنان ایرانی به اندازه امروز عزت‌مند نبوده‌اند هرچند دشمن به روش های گوناگون، همواره مانع  از بوجود آمدن حس عزتمندی در بخشی از زنان ایرانی است لکن این اقدامات، قادر به تغییر دادن واقعیت نیست.

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم انسانی اسلامی صدرا اظهار داشت: تا زمانیکه زنان از اسباب بازی و عروسک شدن، افتادن در دام هوسبازی مردان لااُبالی و یا تبدیل شدن به ابزاری برای پر کردن جیب سرمایه داران خدانشناس خلاص نشوند، ادعای پیگیری حقوق آنها بیشتر  به یک شوخی شباهت دارد. هیچ منصفی نمی‌تواند انکار کند، رفتار تحقیر آمیز غرب با زن، و به بردگی گرفتن او برای کسب منافع اقتصادی،  یکی از بزرگ‌ترین توهین‌ها و ظلم ها به زن در طول تاریخ محسوب می‌شود.

غلامی با بیان اینکه غرب و غربزده‌ها خصوصا در ایران بخواهند مدافع و پیگیر حقوق زنان ایرانی یا زنان مسلمان باشند، از  عجایب روزگار است،‌ توضیح داد: در حقیقت، قبول کردن غرب و غربزده‌ها به عنوان محور پاسداری از حقوق زن، مثل این  است که در کشوری، یک مشت جنایتکار را مسئول مبارزه با جنایت کنند! تا این حد نامعقول است!

وی با تأکید براینکه دشمن می‌خواهد با سرگرم ساختن زنان و دختران ایرانی به مسائل پوچ، و فلج کردن قدرت فکری آنان، نقش ممتاز زنان و دختران ایرانی در حرکت انقلاب اسلامی را به صفر برساند، توضیح داد: آنها می دانند تا زمانیکه زنان ایرانی پای انقلاب و ارزش ها بایستند، امکان از پا درآوردن این انقلاب نیست. پس، مساله اصلی خیمه زدن  غربی‌ها در ایران بر روی موضوع زن این است و مسائل دیگر پوششی است برای دنبال کردن این مقصود.

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم انسانی اسلامی صدرا توضیح داد: واقعیت این است که گرفتاری اصلی زنان -نه فقط در ایران، بلکه کل جهان- سلب کردن کرامت آنها و تبدیل کردن آنها به برده و آلت دست مستکبرین است لذا مهم‌ترین برنامه اسلام در حوزه زن، برگرداندن و حفظ کرامت انسانی زن و باز کردن غل و زنجیر اسارت از پاهای اوست.

وی با بیان اینکه البته ما معمولا در فهم جامع خواستگاه اصلی اسلام ناب درباره زن ناتوانیم، و دریافت‌های ناقص یا کاریکاتوری خود از اسلام درباره زن را به نام اسلام ترویج می‌کنیم، اظهار داشت: در واقع، ما هنوز فرصت نکرده‌ایم تا دیدگاه‌های مترقی اسلام ناب درباره زن را به درستی و به شکل عمیق تبیین کنیم ضمن اینکه جریان غرب زده، همواره با فیلتر کردن سخنان ما در این زمینه، مانع از شنیدن آن از سوی بخش مهمی از زنان شده است؛ اما امروز روزی است که باید فیلترها را شکست و زمینه رسیدن حرف های اسلام ناب به گوش اکثریت زنان و دختران ایرانی را مهیا کرد.

غلامی با تأکید براینکه منشأ و سرچشمه بخش مهمی از مسائل زنان ایران، تبعات فرهنگ منحط غربی است، البته ما مشکلات درون‌زا هم داریم کسی نمی‌تواند این گرفتاری ها را انکار کند، افزود: لکن عمده مشکلات منشأ درونی ندارد لذا عرض بنده این است که باید برای حل ریشه‌ای مسائل زنان سرچشمه را شناخت و سپس آن را خشکاند.

وی در ادامه یادآؤر شد: مهم‌ترین نقش را چه در روشنگری، و چه مبارزه برای رفع ظلم از زنان، تشکل‌های مردمی مستقل، متعهد و  هوشمند به عهده دارند. امروز تشکل‌های انقلابی زنان، از یک مسئولیت تاریخی برخوردارند. نگویند بودجه و امکانات برای کار نداریم؛ بله بودجه و امکانات نیست، اما ما باید از شهدا که جان خود را برای حفظ و اعتلای اسلام پای کار آوردند درس بیاموزیم و از خودمان مایه بگذاریم. ما امروز زنان غیرتمندی را سراغ داریم که در زیرزمین خانه خود و با فروش النگو و انگشتر خود، بی منت کار فرهنگی می‌کنند.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها