امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147859
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 309
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، گروه ایرانی به خوانندگی اشکان کمانگری اجرایی زیبا با تنظیماتی بدیع و تکنیکی با بهره از شعر معاصر به روی صحنه ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، گروه ایرانی به خوانندگی اشکان کمانگری اجرایی زیبا با تنظیماتی بدیع و تکنیکی با بهره از شعر معاصر به روی صحنه برد.

قطعات اجرا شده شامل سرمای دیماهی با شعر شفیعی کدکنی، ضربی میدانی، ترانه با شعر هوشنگ ابتهاج، چهارمضراب دشتی، با همه بی سر و سامانی‌ام با شعر محمد علی بهمنی، اشارات نظر با شعر ابتهاج، امیر کبیر با شعر فریدون مشیری، چهار مضراب دشتی، باران بی‌ملاحظه، با شعر فاضل نظری و ایران کهن با شعری از فریدون مشیری بودند.

ترکیب بندی مناسب سازها و در هماهنگی با تنظیم قطعات به همراه صدای گرم خواننده، اجرایی دلنشین برای مخاطب به همراه آورد. هرچند ناهماهنگی‌هایی در اجرای نوازنده کمانچه با گروه بوجود آمد و جواب آواز نوازنده سنتور به طور کامل اجرا نگردید که البته این مورد آخر می‌توانست تعمدی بوده باشد.

پژمان طاهری آهنگساز و تنظیم کننده قطعات به بهترین نحو از اشعار با تلفیق مناسب موسیقی بهره برده و مخاطب را با شعر درگیر می‌نماید.

نوازندگان گروه عبارتند از، پوریا میدانی نوازنده عود، مهران خلیلی تار، سهیل حسینی بمتار، علی فرهادی کمانچه، الیاس حاجی کریم دف ضرب زورخانه دایره و کوزه، صمد حسینی تنبک، امیر ابراهیم اسدی تنبک و دایره و پژمان طاهری سنتور.

گروه موسیقی ایرانی در سال 71 توسط پژمان طاهری و برادرش اردوان بنیان نهاده شد و از همان سال فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز نمود. از جمله اجراهای این گروه می‌توان به کنسرت شهرهای تهران، گرگان، مهاباد، سنندج، وین، اینسبروک، گراتس، ماریبور، برن، ژنو نام برد.

آلبوم های منتشر شده این گروه عبارتند از، سوگواران خموش با صدای علیرضا قربانی، امیر کبیر با صدای شهرام ناظری و چند آلبوم دیگر که هر کدام آثاری ماندگار در خود جای داده اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها