امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147886
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۹
تعداد بازدید: 180
 به گزارش خبرنگار باشگاه توانا پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب، در اولین جلسه از سلسله نشست‌های هفتگی ...

 به گزارش خبرنگار باشگاه توانا پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب، در اولین جلسه از سلسله نشست‌های هفتگی فقه رسانه& zwnj;ای که در سالن کوثر دانشکده رسانه فارس، با حضور دانشجویان این دانشکده و اعضاء باشگاه خبری توانا برگزار شد، با اشاره به انتشار فیلم سر بریدن 21 مسیحی مصری توسط گروهک داعش، گفت: این فیلم، مثل ماجرای یازدهم سپتامبر دروغ است و داعشی‌ها می خواهند با عملیات روانی، جنگ فرقه ای بین مسلمانان و مسیحیان ایجاد کنند.

وی ادامه داد: در زمانی که فشار افکار عمومی علیه صهیونیست‌ها زیاد شده بود و کشورهای اروپایی درصدد به رسمیت شناختن حماس بودند، اسرائیل با سوق دادن مسیر افکار عمومی به سمت داعش و جنایت‌های آنان، درصدد ایجاد جنگ‌های فرقه‌ای بین شیعیان، سنی ها و مسلمانان و مسیحیان هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه، در بخش دیگری از سخنان خود، بندگی را دلیل آفرینش انسان توسط خداوند دانست و افزود: اگر مومن شویم در این دنیا هیچ گاه ضرر نخواهیم کرد.

وی با اشاره به تحریم های صورت گرفته غرب علیه ایران گفت: مومن در دنیا شاید به زحمت بیافتد اما هیچ گاه ضرر نمی کند و این تحریم‌ها هرچند ما را به زحمت انداخت اما باعث شکوفایی و پیشرفت ما شد.

طائب خطاب به خبرنگاران حاضر در این جلسه گفت: هر فعلی در این عالم قانون دارد و برای ورود به هر کاری باید فقه و مسایل شرعی آن را یاد بگیرید.

فرمانده قرارگاه عمار، فقه را تجلی اراده خداوند برشمرد و گفت: هر کسی در شغل خود اول باید بنده باشد و بعد شاغل شود.

طائب، در ادامه به آسیب شناسی تولید خبر پرداخت و گفت: شرع مقدس اجازه انتشار خبری که حاوی دروغ، فریب، تهدید، سلب آبرو و اذیت فرد یا افرادی باشد را نداده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال، یک خبر سیاسی، یا حاوی نقل سیاسی است و یا اثر سیاسی بر جامعه دارد و فقه خبر بر ما الزام می‌کند که این خبر ابتدا باید تحقیق شود که صحت داشته باشد و اثری که بر جامعه و بر افکار عمومی گذاشته می شود، بررسی شود.

طائب با انتقاد از برخی رویه‌های موجود در تولید خبر که از منبعی دیگر خبر را منتشر می‌کنند، گفت: در قرآن کریم به مومنین توصیه شده است که اگر کسی خبری برای شما آورد درباره صحت و درستی آن خبر تحقیق و بررسی شود.

این استاد اخلاق ادامه داد: در دنیای رسانه ای امروز، اخبار دروغ برای فریب و انحراف افکار عمومی تولید می‌شود که در فقه رسانه‌ای اسلام، اجازه نشر این‌گونه اخبار به مومنین داده نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها