امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14789
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۸
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «بدر عبدالعاطی» گفت که گفت‌وگوهای «محمد کامل عمرو» با «تادروس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «بدر عبدالعاطی» گفت که گفت‌وگوهای «محمد کامل عمرو» با «تادروس ادهانو» همتای اتیوپیایی وی در فضای مثبت و روحیه همکاری انجام شد.

وی با اشاره به اینکه جلسات گفت‌وگوی دو وزیر صبح و ظهر و عصر برگزار شد، اعلام کرد که لغو کنفرانس خبری مشترک عمرو و ادهانو صحت ندارد زیرا قرار نبود چنین کنفرانس خبری برگزار شود بلکه قرار بود عمرو با «هایلی ماریام دیسالین» نخست‌وزیر اتیوپی کنفرانس خبری داشته باشد که به دلیل حضور دیسالین در چین این کنفرانس برگزار نشد.

وی تصریح کرد که سفر کنونی وزیر خارجه مصر به اتیوپی گام نخست در راستای آغاز روند سیاسی با مشارکت سودان، اتیوپی و مصر برای اجرای توصیه‌های صادره از کمیته کارشناسان در خصوص سد النهضه است.

کمیته کارشناسان سه کشور در کنار کارشناسان بین‌المللی گزارشی را درباره سد النهضه تهیه و تماس‌هایی بین سه طرف در سطح عالی برقرار است.

اتیوپی اخیرا اقدام به تغییر مسیر رود نیل آبی برای احداث سد النهضه کرده که به گفته کارشناسان بر سهم آب مصر و کشاورزی آن تاثیر منفی زیادی خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها