امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1479
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 161
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام موسی‌پور معاون برنامه ریزی امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور و دبیر ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام موسی‌پور معاون برنامه ریزی امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور و دبیر ائتلاف ۵گانه اصولگرایان که برای دیدار با مراجع عظام قم سفر کرده است در ادامه این دیدار‌ها یا آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله علوی‌گرگانی و آیت‌الله نوری همدانی نیز دیدار کرد.

بنابر این گزارش، آیت‌الله جعفر سبحانی شامگاه دیروز در این دیدار اظهار داشت: حضرت علی(ع) در شهرهای دور و نزدیک بازرسانی گماشته بودند و این امر نشان می‌دهد این امر در صدر اسلام هم وجود داشته و عملکرد استانداران و فرمانداران زیر نظارت بوده است.

این مرجع تقلید افزود: در کلام امیر مؤمنان(ع) بازرسان با عنوان «چشم» نام برده شده‌اند و همین امر حاکی از اهمیت بازرسی و جایگاه والای بازرسان در حکومت داری است.

*بازرسان نباید از چیزی غیر از حقیقت تأثیر بپذیرند

آیت‌الله سبحانی ادامه داد: ضروری است بازرسان از تقوا و سلامت روحی کاملی برخوردار باشند و راست‌گویی آن‌ها محرز شود زیرا سرنوشت نهادها و سازمان‌ها به گزارش آن‌ها بستگی دارد و این اشخاص نباید از چیزی غیر از حقیقت تأثیر بپذیرند.

استاد حوزه علمیه قم بر ضرورت انتخاب بازرسانی با ایمان تأکید و اظهار کرد: تقوای بازرسان باید در حدی باشد که هرگونه رشوه را به مثابه آتش دوزخ بپندارند و از دریافت آن خودداری کنند. وی بیان داشت: در امر گزینش بازرسان نیز باید همه جوانب در نظر گرفته شود تا ایمان و صلابت آن‌ها کاملاً روشن گردد.

وی خاطرنشان کرد: نبود ضمانت اجرایی در گزارشات سازمان بازرسی یکی از نقایص محسوب می‌شود زیرا زحمت زیادی برای تهیه آن‌ها کشیده می‌شود اما ضمانتی ندارند که اجرایی شوند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به حضور خود در زمان نگارش قانون اساسی جمهوری اسلامی گفت: ضمانت اجرایی از جمله مباحثی بود که همواره مد نظر ما قرار داشت و اگر گزارشات سازمان بازرسی کل کشور بدون ضمانت اجرایی باشند نتیجه چندانی نیز نخواهند داشت.

آیت‌الله نوری همدانی: زمینه برای خلق حماسه در جامعه فراهم است/ ملت ایران بارها امتحان خود را به خوبی پس داده‌ است

آیت‌الله نوری همدانی نیز شامگاه دیروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌پور و تنی چند از مدیران و مشاوران سازمان بازرسی کل کشور با تبیین مفهوم حماسه، گفت: هر حرکتی که حاکی از غیرت، شجاعت، حمیت و دلاوری باشد حماسه نامیده می‌شود؛ گاهی اوقات لازم است حماسه‌هایی خلق شوند تا تأثیر بیشتری در جامعه داشته باشد که یکی از این حماسه‌های بزرگ تاریخی، اقدام حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت و امامت است.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) از جریان یوم‌الدار تا غدیر خم همواره حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین پس از خود معرفی فرموده بودند اما اعضای سقیفه انحرافی بزرگ را در اسلام بنیان گذاشتند و لازم بود شخصیتی مانند حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت به پا خیزد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خطبه فاطمه زهرا(س) در مسجد مدینه حماسه‌ای بزرگ و تاریخی به شمار می‌رود گفت: لازم است فرازهای این خطبه با هدف درس آموزی در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از مدیریت حجت‌الاسلام موسی‌پور در سمت استانداری قم خاطرنشان کرد: این امر نشان می‌دهد در قشر روحانیون هم افرادی هستند که در سمت‌های اجرایی می‌توانند حماسه‌آفرین باشند.

*خدمت به جامعه شریف‌ترین عبادت‌ها است

وی ادامه داد: شریف‌ترین عبادت‌ها آن است که انسان به دیگران خدمتی بکند و به جامعه نفع برساند؛ امروز خدمات سیاسی و اقتصادی از مهم‌ترین امور به شمار می‌‌روند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به درایت رهبری در هدایت کشتی انقلاب پس از امام راحل گفت: دشمنان توانستند در بخشی از بیداری اسلامی نفوذ کرده و آن را استحاله کنند و این در حالی است که این موج خروشان با سرعت چشمگیری در حال پیشرفت بود. وی اضافه کرد: امروز پول‌های نفتی قطر موجب شده است سران 16 کشور عربی گرد هم آیند و در آنجا تبلیغات مسمومی مبنی بر اخراج سفرای ایران از این کشورها و نیز فراخواندن سفرای عربی از جمهوری اسلامی بکنند و این‌طور بیان می‌شود که تا وقتی ایران اسلامی وجود داشته باشد منطقه روی آرامش نخواهد دید.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به شرایط منطقه و جهان عنوان داشت: در زمینه وضعیت اقتصادی هم که همگان در جریان هستند و گرانی‌ها و تورم در جامعه وجود دارد بنابراین تمام سرمایه‌گذاری‌های ما باید در راستای تحقق منویات رهبری یعنی تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی صورت گیرد.

*تعدد کاندیداها موجب تفرقه خواهد شد

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به تعدد کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: تعدد کاندیداها موجب عقیم شدن حماسه سیاسی می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: همه این افراد انسان‌های خوبی هستند و باید یک نفر را از میان خود انتخاب کنند زیرا زمینه خلق حماسه در جامعه فراهم است و ملت ایران بارها امتحان خود را به خوبی پس داده‌اند.

وی با اشاره به شعار ابداعی خود یعنی «خامنه‌ای کوثر است، دشمن او ابتر است» گفت: این شعار امروز در همه جهان حتی کشورهای آفریقایی طنین‌انداز شده و مردم ایران هم ولایت‌مداری خود را نشان داده‌اند اما تعدد کاندیداها موجب تفرقه خواهد شد.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر انتخاب رئیس جمهوری ولایت‌مدار و متعهد بیان داشت: رئیس دولت باید از هر نظر قدرتمند باشد زیرا هیچ دوره‌ای مانند انتخابات یازدهم ریاست جمهوری حساس نبوده است.

*برای حفظ آبروی نظام و ملت مسلمان ایران نباید کوتاهی کرد

آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی نیز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌پور معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور و جمعی از مدیران و مشاوران این سازمان، گفت: دستگاه‌های نظارتی و بازرسی در واقع وظیفه تنظیم کردن همه نهادها را دارند و هیچ دستگاه و اداره‌ای نمی‌تواند از بحث نظارت مستثنی باشد.

وی افزود: تعجب می‌کنم که با این همه نظارت دقیق در نظام جمهوری اسلامی اخباری منتشر می‌شود که موجب تأثر رهبری و دلسوزان نظام می‌شود که نمونه بارز آن اختلاس‌های مالی است.

استاد حوزه علمیه قم، جمهوری اسلامی را بهترین نظام حکومتی در جهان دانست و خاطرنشان کرد: هنوز نقص‌های زیادی در کشور وجود دارد اما این امر طبیعی است و مسئولان سعی در رفع آن‌ها دارند ولی حیف است که این نظام مورد هجمه و حمله دشمنان قرار گیرد زیرا دشمنان به دنبال نقاط ضعف هستند و برای حفظ آبروی نظام و ملت مسلمان نباید کوتاهی کرد.

آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: بر اساس روایات، اصلاح عامه مردم وابسته به اصلاح خواص است و خواص هم همان امرا و علما هستند.

وی با بیان اینکه مشاهده نقص در گوشه و کنار جامعه حاکی از کوتاهی در بازرسی‌هاست گفت: ضمن تشکر از تلاش‌ها و فعالیت‌های سنگین سازمان بازرسی کل کشور از مسئولان این سازمان می‌خواهیم که مراقب همه امور باشند و در تمام اقدامات رضایت الهی را در نظر داشته باشند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی عنوان داشت: امسال را می‌توان سال حماسه فاطمی هم دانست زیرا شروع و پایان سال 92 با ایام فاطمیه همراه است و به یقین عنایت آن حضرت به ملت ایران بیش از گذشته خواهد بود.

وی افزود: چنانچه در راستای فرامین الهی حرکت کنیم برکات خداوند نیز نصیب حال ما می‌شود و همگان باید این مسأله حیاتی را مد نظر داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار