امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147916
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۹
تعداد بازدید: 394
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، آیین تجلیل از هیات‌های انتخاب، داوری و نامزدهای دریافت جوایز سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حضور ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، آیین تجلیل از هیات‌های انتخاب، داوری و نامزدهای دریافت جوایز سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حضور مدیران و جمعی از سینماگران و اصحاب رسانه شامگاه چهارشنبه در هتل انقلاب برگزار شد.

حجت الله ایوبی در این مراسم گفت: آرزو نمی‌کنم هیچکدام از شما جای رضاداد در برگزاری جشنواره باشید و باید از وی، همکاران، هیات انتخاب و داوری جشنواره به دلیل برگزاری جشن سینمای ایران تقدیر کنم.

وی یادآور شد: ما به زودی در هفته آینده انتخابات خانه سینما را داریم و امیدوارم همه شما با علاقه و انگیزه و همه صنوف با حضور نمایندگان در این انتخابات شرکت کنید.

رییس سازمان سینمایی اظهار کرد: کسانی که نگران قانون هستند و نگرانی آنان واقعی است نگران نباشند و حتما اقدام غیر قانونی در این باره صورت نمی گیرد.

ایوبی تصریح کرد: اما آنان که قانون را بر سر نیزه کرده و سوابقشان نیز خیلی قانون گرایی را نشان می دهد، بی خود اضطراب ایجاد نکنند. انتخابات خانه سینما به بهترین نحو ممکن برگزار و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز بدانند که هیچ اقدام غیر قانونی انجام نشده است.

وی اظهار کرد: اگر دلمان برای ایران وی سوزد و مسلمانیم و انقلابی هستیم باید از برگزاری جشنواره با حضور فیلم های شریف خوشحال باشیم.

رییس سازمان سینمایی افزود: مردم به ضیافت اهالی هنر در دهه فجر دعوت شدند و باید از این اتفاق شادمان باشیم.

ایوبی گفت: چرا عده ای این همه نگرانی را تزریق می کنند و موجب اذیت و آزار برگزار کنندکان و انسان های برجسته و کریم عرصه سینما و هنر شدند.

وی با بیان اینکه برخی حق سوال ندارند و باید جواب بدهند تصریح کرد: ما نجابت به خرج می دهیم و چیزی نمی گوییم اما برخی در مقام سوال قرار نگیرند.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: آقایانی که صدها میلیون برای ساماندهی صنوف گرفتند و نتیجه آن بی سامانی صنوف بود اجازه دهند این صنوف سامان گرفته و خانه سینما به کار خود ادامه دهد.

ایوبی ادامه داد: چطور می شود اسلام و ایران را دوست داشته باشیم و فیلم های جشنواره را زیر سوال ببریم.

وی اظهار کرد: سینمای ایران با سیلی صورت خود را در سال 93 سرخ نگه داشت و همه آثار سعی کردند مسائل اجتماعی را مطرح کنند.

رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه عده ای ذره بین برداشته و می خواهند دیگران را نگران کنند توضیح داد: به ما نگویید چرا فیلم فاخر و استراتژیک نمی سازید . به داد این واژه ها برسید؛ انقدر از این واژه ها بد استفاده شده که چهره آنها را خراب کردیم.

ایوبی ادامه داد: استراتژیک و فاخر مغازه و دکان در دوره ما نخواهد شد و این مغازه ها تا زمان حضور من در مدیریت سینما بسته خواهد بود.

وی در ادامه با تقدیر از دکتر حسین کرمی در شبکه نمایش برای پوشش جشنواره فجر اظهار کرد: دکتر احسانی مدیریت شبکه اول سیما و معاون سابق ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نیز نشان دادند که هوای سینما را در تلویزیون دارند و تلویزیون در این دوران خوب عمل کرد و انتظار داریم از روسای شبکه ها که چهره های دلسوز هستند در پخش تیزرها کمک شود.

رییس سازمان سینمایی خطاب به مدیریت سیما افزود: علی اکبر ثقفی تهیه کننده فیلم همه چیز برای فروش و دیگر دوستان از پخش تیزرها نگرانند و مطمن باشید سینما نیز حامی شما(تلویزیون) خواهد بود.

ایوبی گفت: خوشحالم از کسانی که قدم هایی برای وحدت در سینما برداشتند. اختلافات تمام شدنی نیست اما ما می توانیم مختلف اما با هم باشیم؛ سینماکران اگر با هم باشند دشمنان سوار بر موج اختلافات نمی شوند.

وی خطاب به سینماگران تصریح کرد: اجازه ندهید از این اختلافات سواستفاده کنند. باور کنید اگر ما به بیان و قرائت رهبری فیلم دینی را تعریف کنیم فیلم های دینی امسال بیشتر است.

رییس سازمان سینمایی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری اخلاق، کرامت و آزادی از عناصر فیلم های دینی است و بهتر است از واژه دینی استفاده بد نکنیم.

ایوبی تاکید کرد: سال 93 سال صبر و سکوت بود اما سال 94 قطعا سال صبر است اما سکوتش را قول نمی دهم.

به گزارش فارس در این مراسم هنرمندانی از جمله محمد احسانی، محمدمهدی طباطبایی نژاد، محمدرضا فرجی،‌ حبیب ایل بیگی، علیرضا شجاع نوری، مهتاب نصیرپور، مرتضی شایسته، پروانه مرزبان، صادق دقیقی،‌ امیرحسین علم الهدی، هادی محمدیان، محمدعلی حسین نژاد، غلامرضا موسوی، علی اکبر ثقفی، محمد نشاط، کیوان کثیریان، نظام کیایی، طناز طباطبایی، هومن سیدی، جواد نوروزبیگی، عباس غزالی، علی معلم، رسول صدرعاملی، شاهرخ بحرالعلومی، آرش امینی، محمدرسول صادقی، سعید آقاخانی، بیژن امکانیان، احمد امینی، سیف الله صمدیان، بهمن زرین پور، محمدرضا قومی، عبدالله اسکندری، سیروس الوند، شاهین امین، احد صادقی، شاهرخ دولکو، حمیدرضا قطبی، سیدجمال ساداتیان، محمدعلی فارسی،‌مرتضی شعبانی، محمدحسین مهدویان، حبیب احمدزاده، راما قویدل، فرزاد موتمن، محمود سماک باشی، کاوه سماک باشی، سیداحد میکائیل زاده، محمد بزرگ نیا، منوچهر شاهسواری، فرشته طائرپور، شمس لنگرودی، کامبوزیا پرتوی، ابوالحسن داوودی، بیتا منصوری، محمدحسین لطیفی، بهزاد بهزادپور، عزیز ساعتی، روح الله برادری و ... حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها