امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147937
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۴
تعداد بازدید: 525
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام دولت محلی منطقه کردستان عراق روز جمعه از تصمیم این منطقه برای خرید گاز از ایران خبر داد. پایگاه خبری ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام دولت محلی منطقه کردستان عراق روز جمعه از تصمیم این منطقه برای خرید گاز از ایران خبر داد.

پایگاه خبری «روداو» با اعلام این خبر به نقل از یک مقام کرد که خواسته نامش فاش نشود، نوشته است که این گاز برای تأمین نیازهای شهری و همچنین نیروگاه های برق این منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

این مقام همچنین گفته است که دولت محلی کردستان به دنبال آن است تا نفت خود را برای پالایش به ایران ارسال کرده و فرآورده حاصل از آن را برای مصرف داخلی، از ایران دریافت کند.

به نوشته پایگاه روداو، مذاکره برای بستن این قرارداد، طی هفته گذشته همزمان با سفر رستم قاسمی رئیس هیئت تجاری ایران و عراق آغاز شده است.

هیئت ایرانی در این سفر با نیچروان بارزانی نخست وزیر منطقه کردستان عراق، آشتی هورامی وزیر منابع طبیعی و دیگر مقامات این منطقه دیدار داشت.

به گفته مقام کرد، مذاکرات هفته گذشته، بر مسیر عبور خط لوله انتقال گاز و همچنین جزئیات قرارداد پالایش نفت، متمرکز بوده است.

انتهای پیام/ق

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها