امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۰۹:۲۸
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147939
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۴
تعداد بازدید: 362
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، احمدرضا درویش کارگردان سینمای ایران پس از تقدیر از فیلم سینمایی «رستاخیز» در آیین اختتامیه نهمین جشنواره ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، احمدرضا درویش کارگردان سینمای ایران پس از تقدیر از فیلم سینمایی «رستاخیز» در آیین اختتامیه نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش در سخنانی گفت: خدا را برای دریافت این جایزه شاکرم اما ترجیح می‌دهم سکوتم همچنان ادامه داشته باشد.

وی افزود: جشنواره فیلم رویش جشنواره مضمون است و شاید بتوان گفت تنها آیینی که باید به مضمون توجه کند همین جشنواره است.

این کارگردان پیشکسوت سینمای ایران با اشاره به جشنواره فیلم فجر گفت: خیلی تأسف دارد که در جشنواره فیلم فجر چه در این دوره و چه در ادوار دیگر به مضمون بی‌توجهی می‌شود ما نمی‌توانیم سینمای ملی و با هویت داشته باشیم اما نسبت به مضامین عمیق و بلند بی‌توجه باشیم.

درویش با اشاره به حذف بخش تجلی اراده ملی و اهدای جایزه ملی به فیلم‌ها تأکید کرد:‌خیلی حیف شد که جشنواره فیلم فجر جایزه ملی نداشت و من پس از تماشای فیلم سینمایی «مزار شریف» این سؤال در ذهنم رقم خورد.

کارگردان «رستاخیز» اظهار داشت: متأسفانه تکنیک‌زدگی مضمون را در حاشیه قرار داده است اما من از همه می‌خواهم تا به هویت بیندیشند چرا که تکنیک به دست‌آوردنی است اما هویت ماندنی‌تر.

بنابراین گزارش آیین اختتامیه نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور جمع کثیری از هنرمندان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها