امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14794
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۸
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،پلیس مالی امروز دوشنبه 21 نفر را که قصد داشتند با وجود وضع حالت فوق العاده در  این کشور، علیه پیش ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،پلیس مالی امروز دوشنبه 21 نفر را که قصد داشتند با وجود وضع حالت فوق العاده در  این کشور، علیه پیش نویس توافق بین دولت مالی و شورشیان طوارق تظاهرات کنند بازداشت کرد.

این 21  نفر در مرکز پلیس باماکو زندانی هستند.

همه بازداشتی ها از اعضای ائتلاف یک سازمان غیر دولتی هستند که برای شرکت در تظاهرات فراخوان داده بود.

با اعلام وضع فوق العاده در مالی برگزاری هر گونه تظاهرات در کشور که سبب اخلال در نظم عمومی شود ممنوع است.

نمایندگانی از دولت باماکو و گروه های مسلح طوارق از هشتم ژوئن در واگادوگو پایتخت بورکینافاسو برای دستیابی به توافق با هدف زمینه سازی برگزاری انتخابات در سراسر مالی از جمله در کیدال که تحت اشغال طوارق هستند مذاکره می کنند.

تاکید مالی بر التزام به دستیابی به توافق با شورشیان طوارق

«تیبیله درامه»، رئیس هیئت مذاکره کننده دولت مالی در باماکو، اعلام کرد : ما مذاکره با جنبش طوارق را در پایتخت بورکینافاسو قطع نمی کنیم و همچنان در واگادوگو حضور خواهیم داشتیم و به طور جدی در پی امضای توافقنامه با آنها هستیم.

وی افزود: این مذاکرات می تواند مقدمه ای برای گفت‌وگوهای جامع میان گروه های مختلف در مالی باشد اما به شرط به اینکه مقامات گروه شورشی طوارق با تغییراتی که دولت مالی خواسته است، موافقت کنند.

این مقام مالیایی به تغییرات و اصلاحات مورد نظر دولتش اشاره نکرد اما گفت:باماکو هرگز مذاکره با طوارق را رد نکرده بلکه خواستار ایجاد تغییراتی جزیی در پیش نویس توافقنامه ای شده است که نسخه ای از آن روز یکشنبه در اختیار طرف های مورد مناقشه قرار داده شد و شرایط بازگشت ارتش مالی را به شهر کیدال به منظور برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بیست و هشتم ژوئیه بررسی می کند.

پس از حدود 10 روز مذاکرات دشوار و فشرده میان دولت مالی با هیئت مذاکره کننده مشترک طوارق (جنبش ملی آزادسازی ازواد) و شورای عالی وحدت ازواد دو طرف در نشست یکشنبه شب خود با یکدیگر نتوانستند درباره پیش نویس توافقنامه جدید که بورکینافاسو به عنوان میانجی بحران مالی و شرکای بین المللی این کشور ارائه کرده اند، مواضع خود را هماهنگ کنند.

شورشیان طوارق همچنان در منطقه کیدال در شمال مالی حضور دارند و دولت مالی تلاش می کند با آنها به توافق برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها