امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14795
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۸
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتایج یک نظرسنجی که اخیرا در آمریکا انجام گرفته و نتایج آن روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتایج یک نظرسنجی که اخیرا در آمریکا انجام گرفته و نتایج آن روز دوشنبه منتشر شده، نشان می‌دهد میزان اعتماد مردم این کشور به «باراک اوباما» به کمتر از 50درصد رسیده. این میزان پایین‌ترین حد در 19 ماه گذشته است.

رسوایی جاسوسی دولت آمریکا از شهروندان این کشور از جمله مواردی است که گفته می‌شود موجب سلب اعتماد عمومی از رئیس‌جمهور آمریکا شده است. تغییرات در قوانین مالیاتی آمریکا و افشای ثبت اطلاعات تماس‌های روزنامه‌نگارهای آمریکایی هم دیگر مواردی است که اعتماد آمریکایی‌ها نسبت به اوباما را کاهش داده است.

نظرسنجی که شبکه سی‌ان‌ان انجام داده نشان می‌دهد که میزان اعتماد عمومی به اوباما به 45درصد کاهش یافته. این رقم 8درصد کمتر از میزان اعتماد در نظرسنجی ماه می است.

54درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که اوباما وظایف خود در ریاست‌جمهوری را به درستی انجام نمی‌دهد. این اولین بار از نوامبر 2011 است که اکثریت آمریکایی‌ها نظری منفی نسبت به رئیس‌جمهور دارند.

همچنین این اولین بار از آغاز دوره ریاست‌جمهوری اوباما است که نیمی از آمریکایی‌ها وی را ناصادق و غیرقابل اعتماد می‌دانند.

«اریک کانتور» عضو حزب جمهوری‌خواه آمریکا می‌گوید این نتایج پیامی «آزاردهنده» است که به اوباما می‌گوید مردم شاهد «دولتی هستند که از قدرتش سوءاستفاده می‌کند و صراحتا باید گفت تمرکزش را از مسئله اصلی اغلب آمریکایی‌ها یعنی بازگرداندن شغل به آن‌ها، از دست داده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها