امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14796
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «صائب عریقات» اظهارات «نفتالی بینیت» مبنی بر اینکه ایده تشکیل دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «صائب عریقات» اظهارات «نفتالی بینیت» مبنی بر اینکه ایده تشکیل دولت فلسطین به بن‌بست رسیده است، محکوم کرد.

وی افزود: مسئولان برجسته اسرائیلی طی چند روز گذشته اظهاراتی در مخالفت با راه‌حل دو دولت که در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است، بیان کردند.

وی اظهار داشت که این قبیل اظهارات بیانگر برنامه سیاسی و اعتقادات افراطی اسرائیل است.

بینیت در یک کنفرانس خبری که شورای شهرک‌سازی برگزار کرد، از سرزمین فلسطین به عنوان سرزمین تاریخی اسرائیل یاد کرد و گفت که ایده تشکیل دولت فلسطین در این سرزمین به بن‌بست رسید.

وی افزود: ابدا در تاریخ اسرائیل گروهی از مردم انرژی زیادی برای یک امر بیهوده تلف نکرده‌اند.

بینیت که ریاست حزب افراطی خانه یهودی را بر عهده دارد، گفت که مشکل اصلی این است که مقامات اسرائیل به سادگی اعلام نمی‌کنند که کرانه باختری از آن «ملت اسرائیل» است.

از سوی دیگر «نبیل ابوردینه» سخنگوی رسمی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین از دولت اسرائیل خواست تا موضع خود درباره اظهارات بینیت را بیان کند.

وی گفت که این اظهارات خطرناک از سوی یک وزیر دولت اسرائیل که عملیات شهرک‌سازی را ادامه می‌دهد و از اجرای هر گونه تعهدات شانه خالی می‌کند، بیان شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار