امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147991
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۷
تعداد بازدید: 400
فاطمه آلیا عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، با اشاره به تلاش احزاب منحله مشارکت و مجاهدین برای ...

فاطمه آلیا عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، با اشاره به تلاش احزاب منحله مشارکت و مجاهدین برای اخذ مجوز فعالیت از کمیسیون ماده 10 احزاب با عنوان جدید اظهار داشت: مردم از بصیرت و شعور سیاسی بالایی برخوردارند و نباید انتظار داشت که افکار عمومی با این قبیل کارها قانع شود.

آلیا با تاکید براینکه ماهیت حرکت و تفکر مهم است افزود: همه می‌دانند که ماهیت حزب اتحاد ملت ایران همان جبهه منحله مشارکت و حزب دولت‌ساخته اصلاح‌طلبان است که امتحان خود را پس داده و درواقع حزب مشارکتِ فتنه بوده‌اند.

این فعال اصولگرا بر همین اساس تصریح کرد: برحسب قانون و در چارچوب موازین قانونی، تشکیلاتی که حرکتش براندازی بوده و منحل شده اگر با همان ماهیت و همان افراد صرفا اسم خود را تغییر دهد چیزی تغییر نمی‌کند.

وی تاکید کرد: بنابراین بعید است که کمیسیون ماده 10 احزاب نیز این کار را انجام دهد و دو نماینده ناظر قوه مقننه و معاونت سیاسی وزیر کشور نیز در این کمیسیون حضور دارند و باید دقت لازم را در این زمینه داشته باشند.

آلیا با اشاره به فعالیت اعضای حزب منحله مجاهدین در قالب مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب گفت: آنها از عنوانی که قداست دارد استفاده کرده‌اند اما طبق قانون اساسی باید به تشکیلاتی مجوز داد که مطابق آرمان‌های جمهوری اسلامی باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره استناد کمیسیون ماده 10 احزاب به استعلام‌ها برای دادن پروانه فعالیت تاکید کرد: استعلام‌ها در این زمینه کفایت نمی‌کند و ماهیت و عملکرد احزاب در این زمینه حائز اهمیت است لذا استعلام به معنای توجیه کردن است در حالی که عملکرد احزاب منحله مشارکت و مجاهدین مانند روز روشن است.

به گزارش فارس، برخی از اعضای احزاب منحله مشارکت و مجاهدین در قالب عناوین جدیدی از جمله حزب اتحاد ملت ایران و مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب درخواست مجوز فعالیت از کمیسیون ماده 10 احزاب کرده‌اند.

انتهای پیام/

 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها