امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14801
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۹
تعداد بازدید: 74
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دادگاه منطقه دار البیضاء مغرب «یوسف ججیلی»، مدیر مسئول مجله «الان» در این کشور را به جرم توهین به ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دادگاه منطقه دار البیضاء مغرب «یوسف ججیلی»، مدیر مسئول مجله «الان» در این کشور را به جرم توهین به یک وزیر کابینه مغرب به 2 ماه حبس تعلیقی و پرداخت 50 هزار درهم معادل چهار هزار و 500 یورو محکوم کرد.

دادگاه مغرب، یوسف ججیلی را به اتهام انتشار اطلاعات دروغین درباره عبدالقادر اماره وزیر صنایع و بازرگانی مغرب مجرم شناخت.

ابراهیم رشیدی وکیل مدافع این روزنامه نگار با غیر قابل توجیه خواندن حکم صادر شده علیه موکل خود گفت: ما درخواست تجدید نظر می کنیم و مبارزه برای به دست آوردن آزادی بیان در مغرب را ادامه می دهیم.

ججیلی سال گذشته مقاله ای را در مجله الان به چاپ رسانده و گفته بود که وزیر صنایع و بازرگانی مراسم شام مجللی را برگزار کرده که در آن مشروبات الکلی نیز برای مهمانان سرو و 10 هزار درهم از بیت المال  برای آن هزینه شده بود.

این روزنامه نگار در مقاله خود اظهارات شاهدان و همچنین نسخه ای از فاکتور مخارج جشن را آورده بود اما وزیر کابینه مغرب این اقدام ججیلی را حمله به شرافت و کرامتش خوانده بود.

روزنامه نگار مغربی ضمن دفاع از همه مطالب آورده شده در مقاله خود تاکید کرد که اسناد دیگری نیز در تایید آن مطالب در اختیار دارد که تاکنون به دلیل بیم از به خطر افتادن جان منابع آن به دادگاه نیز ارائه نکرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها