امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148043
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۲
تعداد بازدید: 381
حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با اشاره به سخنرانی نتانیاهو نخست‌وزیر ...

حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با اشاره به سخنرانی نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا و واکنش دموکرات‌ها به این مسئله اظهار داشت: حقیقت این است که آقای نتانیاهو به اندازه یک گاو هم نمی‌فهمد و مانند کسی است که روی شاخه نشسته و آن را می‌برد.

شیخ‌الاسلام با بیان اینکه خدمتی که نتانیاهو با این کار خود در کنگره کرد هیچ کس دیگر نمی‌توانست انجام دهد تصریح کرد: او با سخنان خود رسیدن به توافق را خیلی مهم‌تر از سابق نشان داد یعنی اگر اوباما پیروز شود این پیروزی یک پیروزی مهم‌تر و اگر شکست هم بخورد خیلی مهم‌تر از گذشته خواهد بود.

این کارشناس مسائل بین‌المللی ادامه داد: در حال حاضر اگر اوباما پیروز شود در واقع هم توانسته بر کارشکنی نتانیاهو غالب شود و هم کنگره، بنابراین این سوال را می‌پرسیم که آیا این کار نتانیاهو حماقت او نبود که دست ما را قوی‌تر کرد از این رو چون این مسئله برای اوباما مهم‌تر از گذشته است ما نیز می‌توانیم سطح درخواست‌های خود را بالا ببریم و مطالبات بیشتری از طرف مقابل داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: پس از این قضیه موضوع در بین مردم عادی آمریکا هم مطرح شد و آنها متوجه شدند که یک عده می‌خواهند منافع آمریکا را فدای اسرائیل کنند و از این رو انگیزه ملی آنها تحریک شد.

شیخ‌الاسلام در ادامه با اشاره به اینکه آمریکا حق نداشته که متن مذاکرات محرمانه 1+5 با ایران را در اختیار اسرائیل قرار دهد گفت: آمریکا مقابل صهیونیست‌ها ذلیل است اما نکته اینجاست اوباما که همه گزارش‌ها را به اسرائیل می‌داد اکنون باید به نتانیاهو نه بگوید و هزینه بدهد تا دوباره دموکرات‌ها بتوانند در انتخابات پیروز شوند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها