امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148071
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۲
تعداد بازدید: 286
یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، درباره اظهارات اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دولتمردان ...

یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، درباره اظهارات اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دولتمردان آمریکا و القاء اختلاف نظر بین آنها درباره مذاکره با ایران گفت: موضوع مذاکرات یکی از مسائل مهم پیش روی جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی است و شرایط به گونه‌ای است که برای تأمین منافع ملی و حقوق ملت ایران، دولت و جریان‌های سیاسی و همچنین تیم مذاکره‌کننده باید در نهایت هوشمندی عمل کنند.

وی ادامه داد: امروز تلاشی در حال انجام است که وانمود کند در میان مواضع طرف مقابل ما یک شکاف وجود دارد و برخی جناح‌ها در غرب با توافق با ایران موافق و برخی دیگر مخالف هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: اینگونه القاء می‌شود که دولت اوباما موافق توافق با ایران ولی کنگره و رژیم صهیونیستی و برخی جریان‌ها در داخل آمریکا نسبت به توافق با ایران مخالفت می‌کنند و همین تفکر می‌گوید که ما باید در مذاکرات با دولت اوباما به توافق برسیم و هر کسی که با مذاکرات موافق نیست و به آن انتقاد دارد در واقع همنوا با مخالفین مذاکره در آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

جوانی با تأکید بر اینکه واقعیت موضوع مذاکرات و فضای پیش آمده چیزی نیست که از سوی برخی جریان‌ها القاء می‌شود، گفت: زمانی که اظهارنظرهای تمام طیف‌های مقابل را مد نظر قرار دهیم مشاهده می‌کنیم که همه آنها در اصل برخورد و فشار برای متوقف کردن ملت ایران هیچ اختلافی ندارند و تنها در شیوه‌ها با یکدیگر اختلاف نظر دارند که این اختلاف نیز بسیار سطحی بوده و در واقع نوعی تقسیم کار برای گرفتن امتیاز بیشتر از طرف مقابل است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار داشت: با همین روش برخی در مقام پلیس خوب و برخی در مقام پلیس بد قرار می‌گیرند تا بتوانند طرف مقابل را وادار به عقب‌نشینی و پذیرش شرایط طرف مقابل کنند.

وی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا درباره مذاکره با ایران اظهار داشت: اگر صحبت‌های اوباما را درست و دقیق تحلیل کنیم می‌بینیم هیچ تفاوتی بین صحبت‌های وی با عناصر تندرو در کنگره آمریکا و اظهارات نتانیاهو وجود ندارد.

جوانی با بیان اینکه این عدم تفاوت در مواضع اصولی نشان می‌دهد که این اختلاف نظرها عمدتا تاکتیکی است، تصریح کرد: اگر با هوشمندی به این اختلاف نظرهای ساختگی نگاه نشود موجب انحراف در تشخیص و اعلام موضع خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: امروز شاهدیم که برخی اظهارنظرهای نسنجیده و یا از موضع سیاسی بیان می‌شود و منتقدین مذاکره‌ای که بخواهد به توافق بد منجر شود را به همنوایی با نتانیاهو متهم می‌کنند و افراد دلسوزی را که علاقمند هستند منافع ایران در مذاکرات تأمین شود را با دشمنی مثل صهیونیست‌ها مقایسه می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها