امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14808
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۹
تعداد بازدید: 218
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «محمد کامل عمرو» در سفر یک روزه به خارطوم می‌رود تا پیام شفاهی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «محمد کامل عمرو» در سفر یک روزه به خارطوم می‌رود تا پیام شفاهی «محمد مرسی» را به «عمر البشیر» همتای سودانی وی ابلاغ نماید.

«عصام عوض» مدیر بخش مصر در وزات خارجه سودان در اظهاراتی گفت که عمرو در سفر به خارطوم با همتای سودانی خود دیدار و درباره روابط دوجانبه بین سودان و مصر گفت‌وگو می‌کند.

در این دیدار همچنین مسائل مربوط به برگزاری نشست کمیته عالی سودان و مصر که قرار است در تاریخ 3-5 جولای در قاهره برگزار شود، بررسی خواهد شد.

سفر عمرو به خارطوم در حالی است که وی دیروز دوشنبه نیز به اتیوپی سفر کرده و در دیدار با همتای اتیوپیایی خود درباره سد النهضه گفت‌وگو کرد.

در همین رابطه «بدر عبدالعاطی» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گفت‌وگوهای وزیر خارجه این کشور با همتای اتیوپیایی خود درباره سد النهضه را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد که سفر کنونی وزیر خارجه مصر به اتیوپی گام نخست در راستای آغاز روند سیاسی با مشارکت سودان، اتیوپی و مصر برای اجرای توصیه‌های صادره از کمیته کارشناسان در خصوص سد النهضه است.

کمیته کارشناسان سه کشور در کنار کارشناسان بین‌المللی گزارشی را درباره سد النهضه تهیه و تماس‌هایی بین سه طرف در سطح عالی برقرار است.

اتیوپی اخیرا اقدام به تغییر مسیر رود نیل آبی برای احداث سد النهضه کرده که به گفته کارشناسان بر سهم آب مصر و کشاورزی آن تاثیر منفی زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها