امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14809
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۹
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه بعد از مذاکرات خود با "باراک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه بعد از مذاکرات خود با "باراک اوباما" همتای آمریکایی خود اعلام کرد که مسکو و واشنگتن موافقت کرده‌اند تا مذاکرات برای حل و فصل بحران در سوریه را فعال‌تر کرده و هر دو طرف این مناقشه را متقاعد سازند تا در چارچوب کنفرانس بین‌المللی آتی در ژنو، پای میز مذاکره بنشینند.

پوتین در پایان دیدار روز گذشته خود با اوباما در حاشیه نشست سران گروه 8 در ایرلند شمالی به خبرنگاران گفت: موضع گیری روسیه و آمریکا در خصوص برخی مسائل هنوز بر یکدیگر منطبق نیست، ولی ما در خصوص تمایل برای توقف خشونت‌ها و افزایش تلفات مردمی در سوریه، حل و فصل این مناقشه از طریق مسالمت آمیز و از جمله با کمک مذاکرات ژنو با یکدیگر هم عقیده هستیم. ما توافق کردیم تا هر دو طرف مناقشه در سوریه را به سمت نشست پای میز مذاکره سوق داده و مذاکرات آنها در حاشیه کنفرانس بین‌المللی در ژنو را سازماندهی کنیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا نیز بعد از ملاقات با همتای روسی خود به مقامات دولت خویش دستور داد تا اقدامات لازم برای برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی در مورد سوریه را فراهم کنند.

اوباما در پایان مذاکراتش با پوتین به خبرنگاران گفت: در رابطه با سوریه، ما دارای اختلاف نظراتی در رابطه با برخی مسائل هستیم. ولی هر دو طرف علاقه مندی واحدی در این خصوص دارند که خشونت‌ها در این کشور هر چه سریعتر پایان یابد، همچنین امنیت تسلیحات شیمیایی موجود در سوریه حفظ شود. ما به تیم‌های خود دستور دادیم تا با یکدیگر همکاری کرده و روی برگزاری دور بعدی کنفرانس ژنو در مورد سوریه کار کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار