امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148114
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 369
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از شبکه المیادین، شورای استانداری استان صلاح الدین در بیانیه‌ای اعلام کرد که 90 درصد از اراضی تکریت ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از شبکه المیادین، شورای استانداری استان صلاح الدین در بیانیه‌ای اعلام کرد که 90 درصد از اراضی تکریت تحت کنترل نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق است.

 نیروهای عشایر استان صلاح‌الدین نیز از آزادی مرکز شهر تکریت و ساختمان فرماندهی پلیس از دست داعش خبر دادند. ارتش عراق و بسیج مردمی صبح امروز (چهارشنبه) از سه محور به سمت مرکز شهر تکریت پیشروی کردند و پس از کشتن صدها نفر از عناصر تکفیری داعش در این شهر و حومه آن، عصر امروز موفق شدند مرکز شهر تکریت واقع در استان صلاح الدین را آزاد کنند.

از سوی دیگر، دبیرکل جنبش «النجباء» از شاخه های نیروهای مردمی عراق، امروز(چهارشنبه) شهر تکریت از دست عناصر داعش  آزاد شد و تکریت اکنون کاملا تحت کنترل نیروهای عراقی قرار دارد.

نیروهای عراقی متشکل از ارتش، بسیج مردمی و عشایر استان صلاح الدین که از روز یکشنبه گذشته عملیات خود برای آزادسازی این استان را آغاز کردند، امروز سه سه منطقه «الدیوم»، «الهیاکل» و »الصناعی» تکریت را بازپس گرفتند و علاوه بر آن بیمارستانی نظامی که در مرکز این شهر قرار دارد را آزاد کردند.

در همین حال، «مروان الجباره» سخنگوی عشایر استان صلاح الدین اعلام کرد که 90 درصد از شهر تکریت (مرکز استان) از دست داعش آزاد شده است و نیروهای نظامی درحال پیشروی به سوی کاخ‌های ریاست جمهوری در دوره صدام هستند. این کاخ‌ها هم‌اکنون تبدیل به نهادها و ادارات دولتی شده است. 

علاوه بر این، برخی منابع رسمی وابسته به عشایر استانداری صلاح الدین از پیشروی بیشتر خبر دادند و گفتند که 95 درصد از اراضی تکریت آزاد شده است.

منابع خبری عراق نیز گزارش داد که در عملیات آزادسازی تکریت، 25 روستا در شمال شرق این شهر از عناصر داعش پاکسازی کردند.

منابع امنیتی عراق نیز خبر دادند که در عملیات پاکسازی استان صلاح الدین، پل ارتباطی «الفتحه» که شمال شرقی تکریت به شهر بیجی را متصل می‌کند، بازپس گرفتند و هشت نفر از عناصر داعش را در نزدیکی این پل دستگیر کردند.

انتهای پیام/ح.ص

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها