امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148159
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 252
به گزارش گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد در نشست سالانه خود که با برگزاری انتخابات شورای مرکزی این تشکل همراه بود ...

به گزارش گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد در نشست سالانه خود که با برگزاری انتخابات شورای مرکزی این تشکل همراه بود با بیان اینکه مسولین فرهنگی عملکرد قابل قبولی ندارند، اعلام کرد: مسئولین باید پاسخگوی عدم اتکا به بندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشند.

این تشکل دانشجویی در بیانیه سالانه خود آورده است: انقلاب اسلامی ایران همواره مسیر پر فراز و نشیبی را پیش روی خود داشته است با عنایات حق تعالی و بهره‌مندی از برکت حضور سایه حضرت ولیعصر(عج) سعی داشته تا در نزدیک ترین مسیر به صراط مستقیم گام بردارد و در این میان نقش بی‌بدیل رهبر فرزانه انقلاب و حضور پر شور مردم شریف که همواره به بهترین شکل ممکن پای آرمان‌های انقلاب ایستادند غیر قابل انکار است.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد ادامه داد: بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و به تبع آن در سراسر جهان که به لطف روشنگری اسلام و راهنمایی کشورهای مسلمانی چون ایران و در سایه لطف الهی و «حجته علی خلقه» (مهدی صاحب الزمان) در حال شکل‌گیری است و مراحل ابتدایی خود را پشت سر گذاشته است و اکنون زمان باردهی آن است، بی‌شک مورد غضب وهابیت و صهیونیست خونخوار قرار گرفته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: تماشای پیشروی منطقی و برحق اسلام و تشیع نه تنها در بین کشورهای منطقه بلکه در سراسر جهان و محبوبیتی که این دین الهی به واسطه چراغ‌های راهی چون چهارده معصوم (ع) و به طور کلی‌تر، پیامبران الهی در طول تاریخ پیدا کرده است، قطع به یقین از سوی کفار صدر اسلام که امروزه در قالب حکومت‌های استکباری غرب و اروپا، وهابیون افراطی و گرایش‌هایی از صهیونیست‌ها و سلفی‌های تندرو که بویی از خداوند و ایمان به اصول اولیه تمام ادیان الهی هم نبرده‌اند، قابل پذیرش نیست.

جای تعجب هم نیست که چرا برخی گروه‌های داعیه‌دار اسلام از بین اهل تشیع و تسنن، در مواجهه با این جنایات سکوت پیشه کرده‌اند؛ چراکه از شیعیان مرتبط با MI6 و سنی‌های مزدور آمریکا، چیزی جز این انتظار نمی‌رود؛ انتظار نمی‌رود در بزنگاه‌ها، تولی و تبری اسلامی را به منسه ظهور برسانند، همانطور که در مبارزه با عناصر خبیث و جنایتکار داعش به میدان نیامدند.

تشکل دانشجویی دانشگاه شاهد در بیانیه سالیانه خود به نمایندگی از جریان دانشجویی سراسر کشور جسارت و توهین به ساحت رحمت للعالمین، حضرت محمد مصطفی (ص) محکوم کرد و ادامه داد: این جسارت را با شرمندگی به خدمت ولی عصر (ارواحناله‌الفدا) و سپس به تمامی مسلمانان سراسر جهان تسلیت عرض می‌کنیم و همواره آماده ایستادگی سرسختانه در برابر دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا و متحدانش در غرب و اروپا همواره نشان دادند که مظهر دروغ و ریا و آینه تمام نمایی برای از بی‌اعتمادی و شقاوت برای کشورهای مسلمان و حق طلب در سراسر جهان هستند. با این تفاسیر جای تعجب است که چرا دستگاه دیپلماسی کشور با این همه رغبت سعی در برقراری ارتباط با شیاطینی را دارد که پیش‌تر از اینها پاسخ اعتماد هیچ بنی بشری را مناسب و شایسته نداده‌اند. استفاده صلح آمیز از فناوری هسته‌ای برای تمام کشورهای جهان، آزاد و حقی طبیعی است برای گام برداشتن در مسیری که دشمن نتواند ما را به لحاظ اقتصادی و سیاسی مورد هجمه قرار دهد.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد در ادامه اعلام کرد: مسئولین کشور باید امروز پاسخگوی عدم اتکا به بندهای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی که از سوی رهبر انقلاب ابلاغ شده است باشند؛ سیاست‌هایی که ما را بی نیاز از وابستگی به غرب و آماده رشد و حضوری قدرتمند در جهان می‌کند، چراکه وابستگی به کشورهای غربی و اروپایی، مطمئنا بستری را برای انتقال فرهنگ کشورهایی از این دست را به کشور ما فراهم می‌کند. البته مسولین فرهنگی امروز کشور ما عملکرد قابل قبولی نه تنها در نگاه عامه مردم ندارند، بلکه جریان دانشجویی همنوا با علمای گرانقدر اسلام، این روند فرهنگی که امروز در کشور طنین انداز شده و متاسفانه پرده‌های حیا را یک به یک درنوردیده است را محکوم می‌کند.

در مسائل داخلی کشور اما بسی مایه تاسف است که بعد از گذشت بیش از سه دهه از انقلابی که ارزشمندی مستضعفین و پابرهنگان، از محورهای اصلی اهدافش بوده است، هنوز صدای حضور و کارشکنی بعضی احزاب در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و حتی ورزشی شنیده می‌شود. فشار سنگین جریانات این‌چنینی به دستگاه قضایی کشور برای بر هم زنی شفافیت‌های پیرامون پرونده مهدی هاشمی یکی از مصادیق همین کانون‌های قدرت و ثروت است. در مثالی دیگر می‌توان قضیه سخنرانی حسن رحیم‌پور در نماز جمعه تهران که چندی است به قول خود ایشان با مخالفت برخی از همین کانون‌ها مواجه شده را نام برد؛ روایتی عجیب که آن روی سکه قدرت و ثروت در کشور را یادآور می‌شود.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد در ادامه با محکوم کردن هرگونه وابستگی به کانون‌های قدرت و ثروت در کشور تاکید کرد: جریان دانشجویی به هیچ عنوان زیر بار فشار اینگونه لابی‌ها برای پایمال شدن ندای عدالت نمی‌رود. این انجمن به نمایندگی از دانشجویان دانشگاه شاهد از مسئولین کشور می‌خواهد که اجازه دامن زدن به این حرف‌ و حدیث‌هایی که نتیجه‌ای جز بروز التهاب و نارضایتی در اذهان عمومی ندارد را ندهند و با ناقضین عدالت که به راستی آرمان‌های انقلاب اسلامی را فراموش کرده و به فکر تقویت اشرافی‌گری در جامعه هستند محکم و قاطع برخورد کند.

این تشکل دانشجویی در پایان بیانیه سالانه خود اعلام کرد: گوش به فرمان ولی امر مسلمین سراسر جهان، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله) آماده‌ایم جان خود را در مسیر اعتلای پرچم اسلام و انقلاب اسلامی ایران و برپایی عدالت در زمینه داخلی و خارجی و بازپس‌گیری انتقام حوادثی چون هتاکی به ساحت مقدس فرستاده بر حق الهی، حضرت محمد(ص) و سایر جفاهایی که در حق خون شهدای گرانقدر دفاع مقدس شده است، فدا کنیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها