امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148160
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 208
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، آیت‌الله محمد یزدی رئیس‌مجلس خبرگان رهبری در اختتامیه هفدهمین اجلاس خبرگان رهبری ضمن ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، آیت‌الله محمد یزدی رئیس‌مجلس خبرگان رهبری در اختتامیه هفدهمین اجلاس خبرگان رهبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی رئیس‌فقید مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دوران مسئولیت آیت‌الله مهدوی کنی در وزارت کشور تصریح کرد: ایشان از طرف رؤسای 3 قوه جلسات مذکور را در وزارت کشور در زمان تصدی‌اش برگزار می‌کرد.

رئیس‌مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شخصیت برجسته آیت‌الله مهدوی کنی در زمان ریاستش در مجلس خبرگان،‌ تصریح کرد: زمانی که آیت‌الله مهدوی کنی ریاست این مجلس را بر عهده داشتند تصمیمات‌شان بر وضعیت مجلس خبرگان رهبری مؤثر بود.

وی ضمن تشکر از همه اعضا یادآور شد: امیدوارم با دعای خیر شما بتوانم به وظایف خود در جایگاه ریاست مجلس خبرگان عمل کنم.

وی در ادامه تاکید کرد:‌بنده لازم می‌دانم تصریح کنم برخلاف رقابتی که در انتخابات دیگر وجود دارد، چنین چیزی در مجلس خبرگان وجود نداشته، ندارد و نخواهد داشت.

آیت‌الله یزدی با بیان اینکه انتخابات اخیر مجلس خبرگان در نهایت صفا، صمیمیت و صداقت برگزار شد، افزود: برخی هم کنار رفتند و بالاخره در دو دور انتخابات انجام شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بر اساس آئین‌نامه خبرگان اکثریت اعضا در اجلاسیه و انتخابات هیأت رئیسه شرکت کرده و این انتخابات به دور از رقابت‌ها، جناح‌گرایی و دسته‌بندی صورت گرفت.

وی مجلس خبرگان را مجلس علما و فضلا دانست و تاکید کرد: این مجلس تکیه‌گاه دین مردم است و از قداست خاصی برخوردار است.

آیت‌الله یزدی ضمن تقدیر و تشکر از انتخاب هیأت رئیسه از همه کسانی که در برگزاری این اجلاس نقش داشتند، تشکر کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه ضمن تشکر از نمایندگان مجلس و به ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس قدیم شورای اسلامی در اختیار مجلس است، بنابراین بنده می‌خواهم از کمیسیون مربوطه بپرسم که آیا ضرورت دارد که ما هر دوره در این مکان اجلاسیه را برگزار کنیم یا خیر.

وی ضمن تشکر از رسانه‌ها در پوشش این اجلاس افزود: باید به کمبودها در این زمینه رسیدگی شود.

آیت‌الله یزدی در پایان تاکید کرد: طبق آئین‌نامه بیانیه پایانی که نظر تک تک اعضای خبرگان رهبری است، قرائت خواهد شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها