امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14817
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۹
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «خالد مشعل» و هیئت همراه وی با «محمد مرسی» دیدار و درباره تحولات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «خالد مشعل» و هیئت همراه وی با «محمد مرسی» دیدار و درباره تحولات فلسطین گفت‌وگو کرد.

در این دیدار آخرین تحولات پرونده آشتی ملی فلسطینیان و تلاش‌هایی که مصر برای اتحاد فلسطینیان انجام می‌دهد، مورد بررسی قرار گرفت و مرسی بر ضرورت تلاش‌های دو طرف فتح و حماس برای تحقق آشتی به منظور تقویت موضع فلسطینیان در قبال روند سازش تاکید کرد و گفت که قضیه قدس و آنچه در آن رخ می‌دهد، برای مصر اولویت دارد.

مشعل نیز از تلاش‌های مصر در جهت تحقق آشتی ملی فلسطینیان و حمایت از قضیه فلسطین و حقوق این ملت قدردانی و بر رفع کامل محاصره نوار غزه و آزادی همه اسرا و بازداشت‌شدگان تاکید کرد.

دودستگی داخلی در صحنه فلسطین از اواسط ژوئن 2007 به دنبال سلطه حماس بر نوار غزه که پس از درگیری‌های داخلی با فتح صورت گرفت، آغاز شد و تا کنون گفت‌وگوهای دو جنبش برای پایان دادن به این دودستگی و برگزاری انتخابات سراسری نتیجه‌ای حاصل نکرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها