امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14818
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۹
تعداد بازدید: 127
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آفریقای جنوبی دیروز دوشنبه از دولت انگلیس خواست عاملان شنود تلفنی مکالمات هیئت آفریقای جنوبی در جریان نشست ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آفریقای جنوبی دیروز دوشنبه از دولت انگلیس خواست عاملان شنود تلفنی مکالمات هیئت آفریقای جنوبی در جریان نشست گروه 20 سال 2009 در لندن را شناسایی و مجازات کند.

وزارت خارجه آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای گفت: در پی انتشار مقاله‌ای در روزنامه انگلیسی گاردین درباره شنود مکالمات تلفنی وزرا و کارکنان بلندپایه در نشست گروه 20 و همچنین دیگر مقاله‌ها در این باره بسیار نگران شده است.

این بیانیه افزود: ما هنوز از جزئیات مربوط به این موضوع اطلاعی نداریم اما هر گونه تعرض به زندگی خصوصی و حقوق بشر را محکوم می‌کنیم به خصوص این موضوع که از سوی طرف‌هایی که ادعای دموکراسی می‌کنند سر زده است.

در این بیانیه از دولت انگلیس خواسته شده است که اقدامات قوی و قابل توجهی در قبال عوامل این قضیه اتخاذ کند.

گزارشی که اخیرا در روزنامه «گاردین» به چاپ رسیده نشان می‌دهد سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس در سال 2009 مکالمات تلفنی شرکت‌کنندگان در اجلاس جی 20 که در لندن برگزار شده بود را شنود و ارتباطات اینترنتی آن‌ها را کنترل کرده‌اند.

مسئولان گاردین می گویند اسناد محرمانه‌ای را دیده‌اند که در آنها به جزئیات نظارت مخفیانه دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس بر مقامات حاضر در «اجلاس سران و نشست وزرای دارایی گروه بیست» در سال 2009، اشاره شده است.

بر اساس این سند، اجازه لازم برای این کار نیز در سطوح بالا و از سوی دولت گوردون براون نخست وزیر سابق انگلیس صادر شده است.

ظاهراً هدف از این نظارت‌ها، داشتن دست بالا هنگام برگزاری نشست بوده است و مهمترین اهداف آن ترکیه و آفریقای جنوبی بوده‌اند.

گزارش روزنامه گاردین بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی «ادوارد اسنودن» جاسوس سابق سرویس اطلاعاتی آمریکا تهیه شده است. اسنودن هفته قبل هم با افشای جاسوسی اینترنتی دولت آمریکا از مردم این کشور، جنجال بزرگی به راه انداخته بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها