امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148182
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 360
به گزارش پیروان مــوعـــود از قم، الیاس نادران ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: پس از استقرار دولت تدبیر و امید، مجلس همه ...

به گزارش پیروان مــوعـــود از قم، الیاس نادران ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: پس از استقرار دولت تدبیر و امید، مجلس همه همت خود را بر این گذاشت که با همراهی دولت، آرامش را به فضای اقتصادی بازگرداند.

وی افزود: بعد از فشارهای ناشی از تحریم و مسائل مالی، جمع‌بندی این بود که باید به دولت کمک شود تا در کارهای اقتصادی به موفقیت برسیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سعی در کنترل نقدینگی موجود در جامعه با هدف کاهش رشد قیمت‌ها داشت گفت: دولت در این مدت از نظر مدیریت قیمت‌ها موفقیت‌هایی را به دست آورده است.

وی ادامه داد: البته با توجه به فشاری که به واسطه این امر به حوزه تولید وارد می‌آمد، لازم بود کارخانجات و مجموعه صنایع کشور مورد حمایت قرار می‌گرفتند تا اشتغال را تامین کنند ولی دولت در این حوزه، تعلل داشته است.

نادران با اشاره به اینکه دولت از این پس قضیه را موکول به حل مسئله هسته‌ای و به سرانجام رسیدن مذاکرات کرده است گفت: استدلال دولت آن است که با برداشته شدن تحریم‌ها، مشکل تولید و رکود حل می‌شود و اختلاف اصلی ما با دولت بر سر همین مسئله است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به نظر ما کشورهای غربی نیز به همین دلیل مدام نتیجه مذاکرات را عقب می‌اندازند؛ در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر نسبت به ابتدای دولت روحانی، از بازار کار خارج شده‌اند که شامل اخراج، بازنشستگی و ... بوده است و هرچند دولت مشاغلی را ایجاد کرده ولی در نهایت این تعداد از افراد از گردونه کار خارج شده‌اند.

وی افزود: بورس نیز از ابتدای دولت تاکنون رکود و سقوط جدی داشته به طوری که شاخص بورس یک سال و نیم پیش، 89 هزار واحد بود و اکنون به 64 هزار واحد رسیده است.

نادران با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی گفت: این سخن ناظر به همین مسئله بود که اقتصاد مملکت نباید با مذاکرات گره بخورد زیرا در اقتصاد مقاومتی دولت باید سرمایه‌ها و توانمندی‌های فنی و مهندسی داخلی را وارد عرصه کند و این مسائل هیچ ارتباطی به مذاکرات و مسئله هسته‌ای ندارد بلکه باید اراده‌ای قوی وجود داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید صرفه‌جویی را از بدنه خود شروع کند خاطرنشان کرد: در حقیقت مدیران دولتی باید هزینه‌های زائد را کم کنند و از سفرهای خارجی بکاهند و مردم هم اگر این رفتارها را ببینند صرفه‌جویی را در پیش می‌گیرند ولی در شاکله دولت این مسائل را نمی‌بینیم و مسئولان دولتی، علامت مثبت صرفه‌جویی و ساده‌زیستی را نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: جسارت تصمیم‌گیری نیز در دولت مشاهده نمی‌شود چه اینکه مجلس مصوب کرد افرادی که نیاز مالی ندارند یارانه نگیرند ولی دیگران از این یارانه بهره‌مند شوند و صرفه‌جویی حاصل نیز در تولید مصرف شود ولی دولت یا به دلایل سیاسی یا به دلیل عدم جسارت در تصمیم‌گیری‌های کلان وارد حوزه پالایش حساب و کتاب مردم نمی‌شود که مجموعه این عوامل سبب شده برخی به تحلیل بدبینانه‌ای برسد که عده‌ای در دولت در این تلاش هستند که اقتصاد داخلی درست نمی‌شود الا با تفاهم با غرب؛ از دولت این گلایه را داریم که فرمایش رهبری که فرمودند چاره کار برای حل مسئله اشتغال، اقتصاد مقاومتی است را اجرایی نمی‌کند.

نادران با بیان اینکه مردم ایران ظرفیت‌های فراوانی دارند و باید پای کار بیایند گفت: اگر چرخ اقتصاد ما بچرخد به یقین کشورهای مقابل ایران در مذاکرات هم در می‌یابند که تحریم‌ها تاثیری ندارند و کوتاه می‌آیند؛ دولت نه تنها این کار را نکرده بلکه عکس آن عمل کرده است، بودجه‌های فضایی قطع شده و در اقدامی نمادین نیز نماد هسته‌ای کشور از پول ملی حذف شده و حدیث رسول‌الله(ص) هم برداشته شده است؛ به چه کسی علامت می‌خواهند بدهند که ما از مسائل هسته‌ای خسته شده‌ایم؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در حال حاضر خطای استراتژیکی را مرتکب می‌شود و راه اشتباه را می‌رود بنابراین در مجلس سعی داریم آنها را به راه درست بکشانیم زیرا عقیده داریم ظرفیت داخل، امکان حل مسائل و مشکلات اقتصادی را دارد ولی دولت عزم و اراده‌ای برای این کار ندارد.

انتهای پیام/78004/ش40

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها