امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148196
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۶
تعداد بازدید: 199
به گزارش پیروان مــوعـــود، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی «یار و یادگار» که ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی «یار و یادگار» که در در حسینیه جماران برگزار شد، بیان داشت: زبان شعر و هنر یک نوع جلوه‌گری و تجلی چیزی است که درون انسان‌ها وجود دارد که از این جهت شاعر مظهر یکی از اسماء الهی است.

وی با بیان اینکه اصل خلقت تابعی از تجلی است، افزود: خداوند فرمود؛ «کنت کنزاً مخفیاً فاحببت أن أعرف فخلقت الخلق لکی أعرف (من گنجی پنهان بودم، دوست داشتم که شناخته شوم، پس خلق را آفریدم تا شناخته شوم)». لذا خلق جهان ناشی از یک تجلی است؛ تجلی، بازتاب زیبایی‌های درون است و از این جهت، انسان بر اساس برداشتی که از هنر و ضمیر خود دارد، مظهر یکی از اسماء الهی می‌شود. این امر وقتی کمال می‌گیرد که درون انسان زیبا باشد. شعر و هنر جلوه‌ای از درون و ضمیر ماست؛ ضمیر زیبا، شعر و هنر زیبا پدید می‌آورد و لذا باید درون خودمان را زیبا کنیم.

حجت‌الاسلام خمینی گفت: عالم اگر جلوه‌ای از نظام ربانی است، زیبایی جهان هم به خاطر این است که خالق آن زیباست و اگر خالق جهان جمیل نبود این جهان هم جمال نداشت.

 

به گفته وی، هنر زیبا، هنری است که خالق آن درون زیبایی داشته باشد و از یک درون زیبا، هنر زیبا و جاوید باقی می‌ماند. لذا درون خودمان را به زیبایی‌ها و جمال درونی آراسته کنیم و تلاش کنیم نقاطی که ما را از انسانیت دور می‌کند از خود بزدائیم.

حجت‌الاسلام خمینی بیان کرد: انقلاب زیبا بود زیرا جلوه‌ای از خالق آن است؛ همان کسانی که به عشق امام آن زیبایی‌ها را خلق کردند و شهداء هم از جمله آنان بودند که این خلق زیبایی به خاطر درون زیبای آنان بود.

وی تأکید کرد: اگر درون‌مان را صیقل دهیم نوری که از آن بازتاب می‌یابد رنگ خدایی دارد اما اگر درون‌مان حقدها، حسدها و کینه‌ها وجود داشته باشد، هنرمان «هنر بزک کرده» است و این هنر باقی نمی‌ماند.

بر اساس این گزارش، هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر «یار و یادگار» شب گذشته در حسینیه جماران برگزیدگان خود را شناخت.

انتهای پیام/و

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها