امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14821
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۹
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الشرق الاوسط در شماره امروز خود اظهارات حسن روحانی رئیس جمهوری منتخب درباره مسائل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الشرق الاوسط در شماره امروز خود اظهارات حسن روحانی رئیس جمهوری منتخب درباره مسائل داخلی و خارجی را منتشر کرد و مواضع وی در برخی از مسائل را زیاد روشن ندانست.

این روزنامه با نقل گوشه ای از اظهارات روحانی نوشت:«اما موضع رئیس جمهوری منتخب درباره مسائل دیگر کمتر واضح بود زیرا برغم اینکه گزارش‌ها از افزایش دست داشتن ایران در نبرد در سوریه حکایت دارد، روحانی گفت که وی مخالف دخالت خارجی در این درگیری است و مشکلات سوریه را سوری ها حل می کنند.»

الشرق الاوسط افزود: روحانی گفت که ما علیه تروریسم و جنگ داخلی و دخالت در امور داخلی سوریه و کشورهای دیگر هستیم و کشورهای دیگر باید برای حل بحران سوریه همکاری کنند.

این روزنامه درحالی ادعای دخالت ایران در امور داخلی سوریه را مطرح و اظهارات روحانی را براساس خواست خود تفسیر کرد که روزنامه اشپیگل از تصمیم عربستان برای تحویل سلاح های دوش پرتاب ضد هوایی به افراد مسلح برای مقابله با نیروی هوایی سوریه خبر داد.

همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از منابع منطقه‌ای اعلام کرد که عربستان سلاح در اختیار معارضان سوری گذاشته است.

درهمین حال، مجلس عربستان بعد از پایان نشست خود به ریاست عبدالله بن عبدالعزیز بدون توجه به کشتار مردم سوریه توسط افراد مسلح و اتهام زنی به دولت سوریه "از امت اسلامی خواست تا به مقابله با تجهیز نظام سوریه به سلاح و نیرو بپردازند تا (به ادعای این مجلس)به تجاوز علیه ملت سوریه ادامه ندهد".
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها