امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148211
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 172
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از شبکه العربیه، استاندار استان صلاح‌الدین عراق اعلام کرد که تا دو یا سه روز دیگر شهر تکریت به ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از شبکه العربیه، استاندار استان صلاح‌الدین عراق اعلام کرد که تا دو یا سه روز دیگر شهر تکریت به طور کامل آزاد خواهد شد.

نیروهای ارتش عراق پس از چندین روز درگیری با عناصر تکفیری داعش در شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین، روز گذشته موفق شدند وارد مرکز این شهر شوند.

شورای عشایر استانداری صلاح الدین نیز روز گذشته اعلام کرد که نیروهای عراقی ۹۰ درصد از اراضی تکریت را از دست داعش آزاد کنند.

دیروز حملات شدیدی به مناطق مرکز این شهر که افراد مسلح داعش مستقر هستند، انجام دادند تا جایی که خبرها از فروپاشی بسیار زیاد در صفوف عناصر تکفیری به علت این حملات و درگیری‌های طولانی با نیروهای عراقی حکایت دارد.

«خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق امروز (پنجشنبه) به منظور بازدید از نزدیک تکریت و بررسی روند عملیات آزادسازی این شهر اعلام کرد که نبرد تکریت «حساس و تعیین کننده» است و حمله به مواضع داعش در مرکز استان صلاح الدین امروز انجام می گیرد.

از سوی دیگر، دبیرکل جنبش «النجباء» از شاخه های نیروهای مردمی عراق، امروز(چهارشنبه) شهر تکریت از دست عناصر داعش  آزاد شد و تکریت اکنون کاملا تحت کنترل نیروهای عراقی قرار دارد.

نیروهای عراقی متشکل از ارتش، بسیج مردمی و عشایر استان صلاح الدین که از روز یکشنبه گذشته عملیات خود برای آزادسازی این استان را آغاز کردند، امروز سه سه منطقه «الدیوم»، «الهیاکل» و »الصناعی» تکریت را بازپس گرفتند و علاوه بر آن بیمارستانی نظامی که در مرکز این شهر قرار دارد را آزاد کردند.

در همین حال، «مروان الجباره» سخنگوی عشایر استان صلاح الدین اعلام کرد که 90 درصد از شهر تکریت (مرکز استان) از دست داعش آزاد شده است و نیروهای نظامی درحال پیشروی به سوی کاخ‌های ریاست جمهوری در دوره صدام هستند. این کاخ‌ها هم‌اکنون تبدیل به نهادها و ادارات دولتی شده است.

انتهای پیام/ح

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها