امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148213
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۲۳
تعداد بازدید: 348
جنایت جدید داعش
داعش با استفاده از بمب‌های کنار جاده‌ای که حاوی گاز کلر است به سربازان عراقی حمله کرده است.

جنایت جدید داعش

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری,مهدوی پیروان موعود به نقل از ایندیپندنت: تصاویری که از یک تیم خنثی کننده بمب عراقی منتشر شده نشان می‌دهد که گاز نارنجی از بمب منفجر شده متصاعد شده است.

تیم خنثی کننده بمب عراقی به بی بی سی گفته است که ده‌ها بمب حاوی گاز کلر را خنثی کرده‌اند که توسط گروه داعش کار گذاشته شده  و این گروه تروریستی بیشتر با هدف ایجاد ترس و وحشت این بمب‌ها را کار گذاشته است.

"حیدر طاهر" عضو تیم خنثی‌سازی بمب گفت: آنها به این شیوه جدید روی آورده‌اند. آنها گاز کلر را داخل بمب‌های کنار جاده‌ای دست ساز قرار می‌دهند. این گازها برای کسانی که آن را استشمام می‌کنند، خطرناک است.

این نخستین بار نیست که گفته می‌شود گروه داعش بمب‌هایی با عامل‌های شیمیایی استفاده می‌کند. در اکتبر سال گذشته، مقامات کرد و پزشکان اعلام کردند که معتقدند گازهای سمی در بخش شرق شهر کوبانی منتشر شده است.

این بمب‌ها در حالی استفاده می‌شود که نظامیان عراقی به نیروهای مردمی به همراه عشایر سنی محلی به حملات خود به گروه تروریستی داعش در شهر تکریت ادامه می‌دهند تا کنترل این شهر را از این گروه تروریستی باز پس بگیرند.

روز گذشته شورای عشایر صلاح‌الدین از آزاد سازی 90 درصد از شهر تکریت که در اشغال گروهک تروریستی داعش بود، خبر داد. این در حالی است که یکی از مسئولان نیروهای داوطلب مردمی از آزادسازی کامل این شهر خبر داده است.

نبرد ارتش عراق و نیروهای مردمی برای پاکسازی استان صلاح‌الدین از لوث تروریست‌های تکفیری داعش از حدود دو هفته قبل آغاز شده است. نیروهای عراقی تاکنون بخش‌های وسیعی از استان صلاح‌الدین را از دست داعشی‌ها آزاد کرده‌اند.

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق در تکریت و در مصاحبه با شبکه العراقیه، اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور و نیروهای داوطلب مردمی امروز پنجشنبه وارد تکریت مرکز صلاح‌الدین عراق خواهند شد و نبرد سرنوشت‌سازی در پیش خواهد بود.

العبیدی تاکید کرد که طرح امنیتی اهداف خود را محقق ساخته است و نیروهای داوطلب و عشایر نقش بزرگی در این پیروزی داشته‌اند.

آخرین اخبار
پربازدید ها