امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14823
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۹
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جریان مردمی مصر در بیانیه‌ای که آن را در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک قرار داد، اعلام کرد که موضع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جریان مردمی مصر در بیانیه‌ای که آن را در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک قرار داد، اعلام کرد که موضع خصمانه علیه سوریه در شأن و جایگاه مصر که تاثیراتی در منطقه عربی دارد، نیست و این موضع‌گیری نشان می‌دهد که مرسی از توطئه‌های خارجی علیه سوریه حمایت می‌کند.

جریان مذکور افزود که مرسی با این کار سعی دارد رضایت آمریکا را به ضرر خون‌های مصری‌ها و سوری‌ها جلب کند تا به گمان خود واشنگتن از وی در برابر خشم مردمی که قرار است روز 30 ژوئن(9 تیر) برگزار شود، حمایت نماید.

جریان مردمی همچنین تصریح کرد که موضع رسمی حکومت مرسی مبنی بر قطع روابط دیپلماتیک با سوریه، درخواست از شورای امنیت برای تحمیل پرواز ممنوع در سوریه و دعوت برای «جهاد» و حمایت مالی از معارضین سوریه تنها موضع این حکومت است و خود وی نیز مسئول آن است بویژه اینکه اگر جنگ داخلی در سوریه تشدید شود.

جریان مردمی همچنین از نهادهای دولت از جمله ارتش مصر خواست تا در برابر این موضع رئیس جمهور به عنوان فرمانده عالی نیروهای مسلح مبنی بر حمایت ارتش و ملت مصر از سوریه، مسئولیت پذیر بوده و نقش خود در بحران سوریه را به طور شفاف برای ملت مصر بیان کنند.

مرسی روز شنبه طی سخنانی در کنفرانس موسوم به «یاری سوریه»، قطع همه جانبه روابط با نظام سوریه را اعلام و به جنگ علیه آن دعوت کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها