امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148234
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۲۱
تعداد بازدید: 268
600 نفر از مسیحیان منطقه «سهل نینوا» شرکت داشتند
اولین گروه از مسیحی ها که توسط نیروهای پیشمرگه برای مبارزه با تروریست های داعش آموزش دیده اند روز پنجشنبه دوره آموزشی خود را با موفقیت به پایان رساندند.

600 نفر از مسیحیان منطقه «سهل نینوا» شرکت داشتند

به گزارش پایگاه خبری،مهدوی پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فرانسه ، این نیروها برای آزادسازی مناطق مسیحی نشینی که مدت هاست به تصرف داعش درآمده است وارد جبهه جنگ خواهند شد.

«ابوبکر اسماعیل» فرمانده اردوگاه «نمور الحراسات» در شمال غرب عراق گفت : «در این دوره 600 نفر از مسیحیان منطقه «سهل نینوا» شرکت داشتند و تمرینات نظامی و شلیک و آموزش سلاح های سبک را آموزش دیده اند.» وی افزود : «این افراد برای دفاع از وطن و بیرون راندن تروریست های داعش داوطلب شده بودند.» این افراد بخشی از نیروهایی بودند که سال 2004 با حمایت کردستان عراق برای دفاع از کلیساهای منطقه سهل نینوا تشکیل شده بود. بعد از حمله نیروهای داعش به مناطق مسیحی نشین عراق ، ده ها هزار تن از مردم این مناطق در ماه اوت 2014 به کردستان مهاجرت کردند. بسیاری از مسیحی ها در ماه های اخیر علاقه مندی خود را به حمل سلاح و دفاع از سرزمین شان اعلام کرده اند و همین امر باعث شد تا مقامات کردستان عراق آنان را برای مبارزه با داعش آموزش دهند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها