امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148236
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۵
تعداد بازدید: 319
داوود گودرزی جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با  اشاره به اظهارات ترکان در رابطه با ...

داوود گودرزی جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با  اشاره به اظهارات ترکان در رابطه با مسئله پول‌های کثیف گفت: مردم ما با تجربه‌ای که با گذشت سالها از انقلاب پیدا کردند، می‌دانند که با این حرف‌ها برای مبارزه با فساد کاری انجام نخواهد شد و این حرف‌ها فقط برای استفاده ابزاری مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: کسانی که از تخلفات مفسدان اقتصادی باخبرند پس چرا سند و مدرکی ارائه نمی‌کنند. واقعا اگر سند و مدرکی دارند و قصد بازی سیاسی ندارند، بسم‌الله، به مسئولان قضایی بدهند تا رسیدگی شود. این که دیگر نیاز به شعار دادن و متهم کردن دیگران ندارد.

گودرزی خاطرنشان کرد: اگر کسی واقعا دغدغه بیت‌المال و مبارزه با فساد دارد، اقدام کند، راه این کار هم مشخص است.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی  تاکید کرد: کسی دیگر نمی‌تواند سر مردم را کلاه بگذارد و با دادن 4 تا شعار افکار آنها را از مسائل معیشتی به سمت موارد دیگر ببرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد نیاز به عمل دارد مردم می‌خواهند این عمل را ببینند. اگر دولت و مسئولان در رابطه با فساد حساس هستند چرا با وجود اینکه یک سال است که از تصویب قانون قاچاق کالا می‌گذرد، آیین‌نامه آن را هنوز ننوشته‌اند.

وی ادامه داد: اگر آنها نگران فساد اقتصادی هستند، چرا اقداماتی مانند ایران کد و طرح شبنم که به شفافیت اطلاعات اقتصادی کمک می‌کرد را نابود کردند و چرا قانون رفع موانع تولید به رفع موانع واردات تبدیل شد. یا چرا به گمرک که متاسفانه بخش عمده‌ای از مفاسد آنجا صورت می‌گیرد میدان داده می‌شود و دست آنها را باز می‌گذارند.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی  تاکید کرد: مطالبه ما این است که حرف‌هایی که در رابطه با پول‌های کثیف زده می‌شود، باید ثابت شود. اینکه نمی‌شود هرکسی هر چیزی را بدون مدرک و سند مطرح کند.

گودرزی یادآور شد: متاسفانه برخی‌ها برای رسیدن به اهداف جناحی و سیاسی خود، مبارزه با فساد را ابزار کرده‌اند. افرادی که در جایگاه وزیر با مشاور رئیس جمهور هستند چنین حقی ندارند که افراد، گروه یا جناحی را بدون سند و مدرک متهم کنند.

وی ادامه داد: این که در آستانه انتخابات افکار عمومی را دچار اشتباه کرده و در جامع التهاب ایجاد کنیم چه فایده‌ای دارد.

گودرزی تصریح کرد: استفاده ابزاری و سیاسی از مقوله مبارزه با فساد باعث آسیب زدن به مردم می‌شود و مردم را ناامید کرده و هیچ کمکی به هیچ جریانی نمی‌کند.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: مسئولان دولت اگر حرفی برای مبارزه با فساد بزنند و به آن عمل نکنند ابتدا خودشان ضرر می‌کنند و مردم در انتخابات آتی پاسخ این بی‌اعتمادی را به آنها خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی‌گوئیم کدام دولت پاک است و با کدام دولت فساد کرده است. هر کسی فساد کرده باید با آن برخورد شود، اصولگرا و اصلاح‌طلب هم فرقی نمی‌کند. هر کسی به بیت‌المال دست درازی کرده باید در هر دولتی بوده چه سازندگی چه اصلاحات و چه دولت احمدی‌نژاد باید با او برخورد شود.

گودرزی گفت: مسلما شروع و استارت مفاسد اقتصادی در کشور ما در دولت سازندگی است و این راه همه می‌دانند، در دولت سازندگی بود که فساد اقتصادی و اختلاف فقیر و غنی شکل گرفت و همه اینها مشخص است. تاریخ هم گویای این حقیقت است.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: نوع مدیریتی که در دولت سازندگی وجود داشت باعث شکل‌گیری فساد شد و متاسفانه چون برخورد درستی هم صورت نگرفت فراگیر و نهادینه شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها