امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148240
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۶
تعداد بازدید: 359
حسین خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس در تشریح جزییات قطع آب شهر بندرعباس و توابع اظهار داشت: به‌دنبال بارندگی‌های شدید، ...

حسین خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس در تشریح جزییات قطع آب شهر بندرعباس و توابع اظهار داشت: به‌دنبال بارندگی‌های شدید، سیلاب  تاسیسات این شرکت را ظرف مدت 15 دقیقه فرا گرفت و ایستگاه پمپاژ فاز یک و دو، ایستگاه سیفون گالری، ایستگاه بکواش و سایر خطوط دچار خسارت شدند و آب شرب شهر بندرعباس قطع شد.

وی ادامه داد: با توجه به شدت خسارت بلافاصله با بریدن بخشی از جاده محور بندرعباس میناب، سیلاب را منحرف کردیم و روند بازسازی ایستگاه‌ها و خطوط آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان تصریح کرد: در این راستا با تشکیل سه تیم عملیاتی، سیلاب کنترل و تیم بازسازی تاسیسات وارد عمل شد.

به گفته خادمی به‌دلیل کمبود امکانات از ستاد بحران کشور تقاضای کمک کردیم که استان‌های معین هرمزگان شامل یزد و فارس و کرمان با اعزام اکیپ فنی به کمک آمدند و روند بازسازی تاسیسات سرعت گرفت.

 این مقام مسئول بیان داشت: فاز نخست آب شهر بندرعباس بلافاصله ساعت 12 دیروز به میزان یک‌هزار لیتر در ثانیه وارد مدار شد و فاز دوم نیز 7:45 صبح امروز وارد مدار شد.

 وی اضافه کرد: روند عادی شدن وضعیت آب شرب بندرعباس ادامه دارد ولی مشکل آب شهر بندرعباس بزودی برطرف می‌شود.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان یادآور شد: خرابی ایستگاه پمپاژ خط دوم میناب که در اختیار شرکت آب منطقه‌ای است و حدود هفت ماه نیز از مشکل آن می‌گذرد باعث شده است آب منطقه‌ای نتواند بیشتر از 2 هزار لیتر در ثانیه آب به شهر بندرعباس بدهد و به تبع آن شرکت آب و فاضلاب استان نیز برای تامین آب شرب با محدودیت و مشکل مواجه است.

خادمی همچنین گفت: اگرچه هم‌اکنون با گذشت 24 ساعت از مشکل بحران سیلاب و خرابی تاسیسات آب شهر با تلاش شبانه‌روزی تیم فنی برطرف شده است اما به‌دلیل نیاز شدید مردم مصرف آب بالاست و این امر باعث افت فشار و ادامه قطع آب در برخی محله‌های شهر بندرعباس شده است.

وی در پایان افزود: مشکل روستاهای شهرستان بندرعباس همچنان ادامه دارد و امیدواریم تا فردا مشکل آب این مناطق نیز برطرف شود.

انتهای پیام/88001/ج۳۰

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها