امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148241
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۶
تعداد بازدید: 397
یک منبع امنیتی به خبرنگار پیروان مــوعـــود در دمشق در خصوص ضربات کاری ارتش سوریه به مواضع ارتش آزاد در جنوب این کشور گفت: جنگنده‌های میگ ارتش ...

یک منبع امنیتی به خبرنگار پیروان مــوعـــود در دمشق در خصوص ضربات کاری ارتش سوریه به مواضع ارتش آزاد در جنوب این کشور گفت: جنگنده‌های میگ ارتش سوریه در حمله پیشگیرانه، تجمع بزرگی از شبه نظامیان را در شهرک الفتیان در ریف قنیطره هدف گرفتند که از سوی اتاق عملیاتی موسوم به الموک اردن برای حمله بزرگ به ریف درعا و ریف قنیطره آماده می‌شدند.

منابع آگاه گفتند که حمله ارتش سوریه با کشته شدن شمار زیادی از عناصر ارتش آزاد و دوازده تن از فرماندهان آن از جمله «ابواسامه النعیمی»، یکی از مهم‌ترین بازوهای دشمن اسرائیلی در ریف قنیطره همراه شد.

در این حمله همچنین شمار زیادی از اعضای این گروهک زخمی شدند. حداقل 85 مجروح از ارتش آزاد به بیمارستان‌های اردن و جولان اشغالی (که تحت اشغال رژیم صهیونیستی است) منتقل شدند.

منابع آگاه به خبرنگار فارس گفتند که این گروه از عناصر ارتش آزاد در حالی که نشستی برای طراحی عملیاتی بزرگ برگزار کرده بودند هدف حمله ارتش سوریه قرار گرفتند و قرار بود در این عملیات طراحی شده خود به شهرهای البعث، خان ارنبه، جبا و بلندی‌های کروم جبا، تل بزاق و تل الشعار در ریف قنیطره حمله کنند تا از آنجا به اتوستراد السلام رسیده و ارتش سوریه را محاصره کنند و از جمله نقشه این افراد مسلح رسیدن به بلندی‌های تل الشعار، تل الشحم و دیر ماکر در ریف درعا بود که اخیرا به تصرف ارتش سوریه درآمده است.

اما در شهر لاذقیه در شمال سوریه یک منبع امنیتی در گفت‌وگو با فارس شایعات درباره سیطره افراد مسلح بر کتف مریشود و قمه الشیخ محمد را رد کردند، جایی که ارتش و نیروهای دفاع شهری موفق شدند حمله گروه‌های مسلح به مواضعی در اطراف کوه نبی یونس در ریف شمالی لاذقیه را دفع و شماری از آنها را به هلاکت برسانند.

این منبع گفت: خطوط جبهه در این منطقه تغییری نکرده و افراد مسلح حتی به اندازه یک وجب قادر به پیشروی نشدند.

در منطقه جولان در جنوب سوریه نیز یک افسر اسرائیلی بر اثر تیراندازی از خاک سوریه به سمت جولان اشغالی زخمی شدند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از الون بن دیوید تحلیلگر نظامی اسرائیلی نوشت: تیری که به افسر اسرائیلی اصابت کرده از منطقه تحت سیطره ارتش سوریه شلیک شده و ارتش اسرائیل در حال تحقیق درباره شیوه حمله بوده است.

انتهای پیام

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها