امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148244
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۷
تعداد بازدید: 217
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، با نزدیک شدن مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ به موعد نهایی، شریکان اروپایی آمریکا نگرانند که اقدامات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، با نزدیک شدن مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ به موعد نهایی، شریکان اروپایی آمریکا نگرانند که اقدامات اخیر اعضای کنگره باعث تضعیف اعتبار غرب در مذاکرات شده و به ایران اهرم فشار بیشتری داده باشد.

پایگاه خبری المانیتور روز پنجشنبه ضمن گزارش این مطلب به انعکاس نظرات دیپلمات‌های ارشد اروپایی در این باره پرداخت.

«فرانک والتر اشتاین‌مایر»، وزیر خارجه آلمان در پاسخ به سوالی درباره نامه ۴۷ اخیر سناتور آمریکایی به المانیتور گفته است که این نامه فرایندی که تا الان دشوار بود را «اندکی دشوارتر کرده است.»

آقای اشتاین‌مایر همچنین در مرکز مطالعات بین‌الملل و راهبردی هم گفته بود در مذاکرات دهه گذشته با ایران «مزیتی که ما (غرب) داشتیم در این بود که ما می‌گفتیم ما معتبریم.»

وزیر خارجه آلمان افزود در آن زمان این تهران بود که باید توانمندی‌اش برای عمل به وعده‌های خود را به ما ثابت می‌کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان گفت: «اکنون، ناگهان، ایران در موضعی قرار گرفته که به سمت ما برگردد و بپرسد: آیا شما قابل اعتمادید؟»

المانیتور افزود دیپلمات‌های ارشد فرانسه و انگلیس نیز دغدغه‌هایی مشابه اشتاین‌مایر ابراز کردند و از کنگره خواستند از دخالت در مذاکرات هسته‌ای ایران خودداری کنند.

«فیلیپ هاموند»، وزیر خارجه انگلیس نیز در روز ۱۰ مارس خطاب به مجلس عوام کشورش گفت که این نامه می‌تواند عامل تضعیف مذاکرات شود.

به گزارش «المانیتور»، سفارت انگلیس در واشنگتن از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. به رغم این، سخنگوی سفیر فرانسه در آمریکا گفته است: «برای یک خارجی، واشنگتن سرشار از شگفتی است...نامه سرگشاده از طرف سناتورهای جمهوری‌خواه...!»

«کورنیلوس آدبار»، مدیر آلمان‌تبار بخش اروپا در اندیشکده کارنگی به المانیتور می‌گوید که این نامه می تواند به ایران اهرم فشار بیشتری در مذاکرات بدهد.

وی گفت: «ایرانی‌ها از قبل این را می‌دانستند؛ اگر آنها بتوانند آمریکا و غرب را طور بالقوه غیرقابل اعتماد نشان دهند، در مذاکرات برتری خواهند داشت.»

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها