امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148248
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۷
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرنگار پیروان مــوعـــود در دمشق، پس از شکست سنگین «داعش» در ریف شرقی حمص، در مرکز سوریه و کشته شدن تعداد زیادی از عناصر ...

به گزارش خبرنگار پیروان مــوعـــود در دمشق، پس از شکست سنگین «داعش» در ریف شرقی حمص، در مرکز سوریه و کشته شدن تعداد زیادی از عناصر تروریستی این گروه تکفیری و انهدام کاروان‌های استحکامات و تجهیزات نظامی آن جهت باز پس گیری میدان‌های نفتی که آنها را در این مناطق از دست داده بودند و منبع درآمد و اقتصادی مهمی برای شمرده می‌شد، یک انتحاری داعشی روز گذشته خود را در نزدیکی یکی از موانع ارتش سوریه در مسیر حمص کردند.

این درحالی است که دیگر عناصر تکفیری این گروه نیز از راه دور اقدام به منفجر کردن مین‌ها و بمب‌های کار گذاشته شده در نزدیکی خطوط لوله گاز در منطقه «ایبلا» در شرق «فرقلس» کردند تا در نتیجه آن دو خط لوله انتقال گاز منطقه منفجر شود و خسارات مادی از خود برجا بگذارد.

به موازات این حملات دیگر عناصر تکفیری وابسته به داعش تلاش کردند، بار دیگر به میدان گازی «آرک» حمله کنند که با مقابله نیروهای ارتش سوریه مواجه شدند که محافظت از این میدان گازی را برعهده داشتند.

از سوی دیگر، عناصر مسلح مستقر در مناطق جباب حمد، تدمریه و حنوره تلاش داشتند به بزرگراه حمص – تدمر حمله کنند که در اینجا نیز با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند و نیروهای ارتش سوریه برای تامین امنیت بزرگراه و حفظ جان افرادی که در این مسیر تردد می‌کنند، اقدام به گشت‌زنی در این مسیر کردند.

این درحالی است که توپخانه ارتش سوریه در راستای عملیات‌های روزانه خود مواضع گروه‌های مسلح در مناطق البرغوثیة، مسعدة، رحوم، سلام شرقی، عقیربات، رجم القصر، أم الریش و عنق الهوا را هدف قرار دادند.

در حالی‌که صدای تیراندازی‌ها و انفجارهای منقطع از کوی «الوعر» در شهر حمص که شاهد درگیری‌های شدید ارتش سوریه با گروه‌های مسلح مستقر در این کوی است، به گوش می‌رسید.

هم اکنون به استثنای دو میدان نفتی 105 و 106 تمام میدان‌های نفتی منطقه «حقل الشاعر» تحت کنترل ارتش سوریه است و برای تحکیم مواضع این نیروها در این منطقه استحکاماتی برای آنها ارسال شده، در حالی‌که نیروهای ارتش سوریه در این منطقه خود را برای آزادسازی میدان نفتی 105 که به دلیل بزرگی و میزان نفت استخراج شده از آن، میدان مادر بشمار می‌آید و در تصرف داعش است، خود را آماده می‌کند، به ویژه آنکه داعش نفت این میدان‌های نفتی را به سرقت برده و در عراق و ترکیه به فروش می‌رساند.

منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که مهمترین هدف از ارسال این استحکامات و تجهیزات نظامی باز پس گیری این دو میدان باقی مانده در تصرف داعش است.

انتهای پیام

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار