امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148250
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۷
تعداد بازدید: 231
به گزارش خبرنگار پیروان مــوعـــود در دمشق، پس از 5 روز درگیری شدید بین گروه تروریستی «جبهه النصره» و گروه‌های مسلح محلی فعال در ...

به گزارش خبرنگار پیروان مــوعـــود در دمشق، پس از 5 روز درگیری شدید بین گروه تروریستی «جبهه النصره» و گروه‌های مسلح محلی فعال در شهرک «بیت سحم» در ریف دمشق که عناصر حمایت از آشتی‌های ملی نامیده می‌شوند و به دنبال توافقنامه امضا شده بین دو طرف، النصره مجبور به جمع‌آوری عناصر خود و خروج از این شهرک شد، اگرچه النصره طی این مدت تلاش کرده بود، با فراخواندن عناصر خود از دو شهرک «ببیلا» و «یلدا» به هر نحو ممکن مواضع خود در بیت سحم را حفظ کند که در این امر ناکام بود.

درگیری‌های شدید بین عناصر مسلح بیت سحم با جبهه النصره منجر به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از عناصر جبهه النصره شد تا به موجب توافقنامه امضا شده بین دو طرف به طور کامل به سمت اردوگاه «یرموک» و شهرک «حجر الاسود» عقب نشینی کنند.

پس از این عقب نشینی عناصر حمایت از آشتی‌های ملی مقرها و مواضع تخلیه شده جبهه النصره را به طور کامل مورد تفتیش و بازرسی قرار دادند و از امن بودن آنها از بیم بمبگذاری و مینگذاری اطمینان حاصل کردند.

اما در خصوص گروه تکفیری «داعش» که در حجر الاسود حضور و فعالیت دارد،‌ نیز باید گفت که عناصر این گروه تکفیری همچنان در این شهرک حضور دارند و خروج از آن را رد می‌کنند، به این ترتیب منطقه حجر الاسود، به جز گروه تروریستی تکفیری داعش خالی از عناصر مسلح گروه‌های دیگر تروریستی است.

اما در خصوص اردوگاه یرموک باید گفت که هیچ یک از گروه‌های تروریستی فعال در این اردوگاه از پیوستن به النصره امتناع کرده‌اند، چون پیوستن به النصره برای آنها به معنای تقسیم مناطق نفوذشان با این گروه تروریستی است که به سود آنها از جمله گروه تروریستی «اکناف بیت المقدس» نیست که به دنبال مناطق نفوذ جدید در این اردوگاه است.

به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود، روزهای آینده شاهد وقوع درگیری‌هایی بین گروه‌های مسلح این مناطق باشیم، به ویژه آنکه یک طرف این درگیری‌ها جبهه النصره است که پس از خروج از بیت سحم به دنبال یافتن مناطق نفوذ جدیدی برای خویش است و سرآغاز این درگیری‌ها، درگیری‌های النصره با اکناف بیت المقدس در اردوگاه یرموک درپی انفجار بمب کار گذاشته شده در خودرو یکی از سرکردگان اکناف بود.

جبهه النصره درحالی از بیت سحم خارج شد که پیشتر اهالی این شهرک با برگزاری راهپیمایی‌هایی خواستار خروج گروه‌های تروریستی بیگانه شده بودند.

جبهه النصره بارها به این اعتراض‌ها حمله برده و منجر به زخمی شدن تظاهر کنندگان شده بود.

در عرصه میدانی نیروهای ارتش سوریه نیز مواضع گروه‌های تروریستی در نزدیکی منطقه «المقبره» در حجر الاسود و همچنین اطراف غوطه شرقی دمشق و مناطق المرج، النشابیة، الحجاریة والزمانیة و نیروی هوایی مواضع تروریست‌‌ها در دیر العصافیر، زبدین، جسر العب، مزارع الشیفونیة، جوبر و بوستان‌‌های عربین را هدف قرار داد.

انتهای پیام

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها