امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148259
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 315
به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود، دور دوم نشست مذاکرات شورای عالی کار دقایقی قبل آغاز به کار کرد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود، دور دوم نشست مذاکرات شورای عالی کار دقایقی قبل آغاز به کار کرد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان وزرای صنعت و اقتصاد هم حضور دارند.

براساس این گزارش طبق آخرین اطلاعات کسب شده از نشست امروز شورای عالی کار دولت از موضع قبلی خود عقبگرد کرده و بر روی افزایش 15درصدی حداقل دستمزد تاکید دارد. علاوه بر این طبق گفته یکی از نمایندگان کارگری قرار است عقب‌ماندگی 260  هزار تومانی در قالب یک پکیج جبران شود.

پیش از این نمایندگان کارفرمایی دولت را تا افزایش 17 درصدی حداقل دستمزد راضی کرده بودند اما امروز نمایندگان کارگری و کارفرمایی بر روی افزایش 15 درصدی تاکید دارند.

به گزارش فارس، در صورت افزایش 15 درصدی حداقل دستمزد طبق اعلام دولت باید مابقی مزایا برای افزایش مجموع درآمد کارگر افزایش یابد به طوری که بن خوار و بار، حق مسکن و پایه سنوات به نحوی که عقب‌ماندگی دستمزدی را جبران کند تعیین شود.

براساس این گزارش، این نشست هم‌اکنون در محل وزارت کار در حال برگزاری است و هنوز نرخ افزایش حداقل دستمزد به طور رسمی اعلام نشده است و شرکا در حال چانه‌زنی هستند.

انتهای پیام/م

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها