امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 24
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148262
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 233
به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود در حالی روزهای پایانی اسفندماه را طی می کنیم که بر اساس اظهارات علیرضا فیض‌بخش رئیس ستاد سوخت دولت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود در حالی روزهای پایانی اسفندماه را طی می کنیم که بر اساس اظهارات علیرضا فیض‌بخش رئیس ستاد سوخت دولت همانند سال گذشته هیچ سهمیه ویژه نوروزی را در نظر نگرفته است.

بنابراین در آخرین روز از سال 93 تنها 60 لیتر سهمیه بنزین فروردین ماه در کارتهای سوخت شارژ خواهد شد.

اما نباید فراموش کرد با همین سهمیه های بنزین ماهانه نیز همواره در آخرین روزهای سال مصرف بنزین در کشور رکورد شکنی می کند به عنوان مثال در ایام تعطیلات نوروز سال 93 رکورد مصرف بنزین به بیش از 100 میلیون لیتر نیز رسید.

به همین دلیل مسئولان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی از هم اکنون اقدامات لازم را به منظور تامین بنزین نورزوی را فراهم کرده اند.

مسئولان شرکت ملی پخش فراروده های نفتی اعلام کرده‌اند مصرف بنزین در کشور این روزها به 70 میلیون لیتر رسیده است و هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم مصرف بنزین در کشور افزایش می یابد.

بنابراین اولین جهش مصرف بنزین در روزهای پایانی سال رقم خواهد خورد و جهش دوم مصرف در روزهای ابتدایی سال 94 و جهش سوم نیز در روزهای پایانی تعطیلات نوروز خواهد بود که با افزایش خودروهای موجود به نظر می رسد مصرف بنزین در اولین روزهای سال 94 با رکورد شکنی مواجه شود.

این رکورد شکنی مصرف بنزین در روزهای پایانی سال جاری در حالی توسط مسئولان شرکت ملی پخش فراروده های نفتی پیش بینی شده است که قرار نیست دولت فاز سوم قانون هدفمندکردن یارانه ها را اجرا کند، قیمت بنزین برای سال 94 بدون تغییر خواهد ماند و مسئولان شرکت ملی پخش نیز با صراحت اعلام کرده‌اند تغییری در قیمت بنزین و فراورده های پرمصرف نفتی در سال 94 رخ نخواهد داد.

انتهای پیام/م

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها