امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148268
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۴
تعداد بازدید: 240
«حمدین صباحی»، رهبر جریان مردمی مصر و نامزد سابق ریاست جمهوری مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در قاهره درباره دلیل تحریم ...

«حمدین صباحی»، رهبر جریان مردمی مصر و نامزد سابق ریاست جمهوری مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در قاهره درباره دلیل تحریم انتخابات پارلمانی مصر از سوی جریان مردمی گفت: شرایط سیاسی حاکم بر مصر رغبت و تمایل را از احزاب برای حضور در انتخابات گرفته است.

وی افزود:حکومت مصر باید گام‌های متعددی برای بهبود اوضاع سیاسی در مصر بردارد که از جمله آن اصلاح قانون تظاهرات و آزادی زندانیان سیاسی است.

صباحی تاکید کرد: در صورت حضور حداکثری احزاب و شهروندان در انتخابات، پارلمانی روی کار خواهد آمد که قدرت مجازات مفسدین و قانون‌گذاری درست را خواهد داشت.
صباحی در حاشیه سمینار «میزگرد» در یکی از هتل‌های قاهره گفت: پارلمان آتی مصر اگر بخواهد در مبارزه با تروریسم و رسیدن به دموکراسی موفق باشد باید عرصه حضور گروه‌های متنوع سیاسی باشد نه اینکه جریانی وابسته به رئیس جمهور تصمیم گیری‌های آن را در قبضه خود داشته باشد، چرا که چنین پارلمانی با اعتراضات مردمی و به هم ریخته شدن اوضاع و ثبات کشور روبرو خواهد شد و همه این شرایط به نفع دشمنان مصر است.
صباحی طی نطقی در سمینار مذکور، دولت مصر را به مداخله آشکار در روند انتخابات و جانبداری از برخی فهرست‌های انتخاباتی علیه دیگر فهرست‌ها متهم کرد و گفت: نیروها و احزاب سیاسی باید نامه‌ای به رئیس جمهور نوشته و مشارکت خود در انتخابات را به پاسخ دولت به پیشنهادهای آنها نه تنها در خصوص پارلمان آتی و بلکه فضای سیاسی حاکم بر مصر  مشروط کنند و این قضیه بیش‌تر از اینکه یک تهدید علیه دولت باشد یک موضع گیری جدی  از جانب ملت است.

انتهای پیام/.

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها