امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148281
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۶
تعداد بازدید: 189
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از فرانس24، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه از کاهش ارزش یورو و برابر شدن آن با دلار ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پیروان مــوعـــود به نقل از فرانس24، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه از کاهش ارزش یورو و برابر شدن آن با دلار استقبال کرد.

وی این رویداد اقتصادی را از نظر فعالیت های اقتصادی مرتبط با آن مثبت ارزیابی کرد و افزود در بدو ایجاد یورو نیز ارزش آن تقریبا نزدیک به دلار بود.

ارزش یورو در معاملات اخیر بازار جهانی ارز به زیر 1.05 دلار سقوط کرده است که پایین‌ترین ارزش آن در برابر دلار در 12 سال گذشته محسوب می شود.

کاهش ارزش این ارز بین المللی که در ماه های گذشته سرعت بیشتری به خود گرفته است پیش بینی ها را نسبت به برابر شدن ارزش آن با دلار در آینده نزدیک تقویت کرده است.

در ماه می سال گذشته میلادی ارزش یورو به  حدود 1.4 دلار رسید که به نظر می رسد همین امر بانک مرکزی اتحادیه اروپا را بر آن داشته است تا بسته محرک 1.14 هزار میلیارد یورویی خود را از روزهای آینده اجرایی کند.

اعلام خبر اجرای این بسته از سوی رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا کاهش ارزش یورو را سرعت بیشتری بخشیده است.

کاهش ارزش یورو از یک سو و تقویت ارزش دلار در بازارهای مالی و همچنین اعلام افزایش نرخ سود بانک مرکزی آمریکا طی ماه های آینده از سوی دیگر، ارزش این دو ارز بین المللی را به حد زیادی به یکدیگر نزدیک کرده است.

برخی پیش بینی ها از برابر شدن این دو ارز در اواخر سال 2016 خبر داده بودند که به نظر می رسد این اتفاق بسیار زودتر از آنچه پیش بینی شده بود رخ خواهد داد.

فرانسه امیدوار است با این اتفاق بتواند در سال جاری به رشد 1 درصدی هدفگذاری شده خود دست یابد که این میزان رشد از نظر برخی منتقدان خوش بینانه است.

انتهای پیام/م

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها