امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148287
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۶
تعداد بازدید: 156
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، لیندسی گراهام سناتور ارشد جمهوری‌خواه می‌گوید حامیان طرح بازبینی توافق هسته‌ای با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، لیندسی گراهام سناتور ارشد جمهوری‌خواه می‌گوید حامیان طرح بازبینی توافق هسته‌ای با ایران، به تنها یک رأی دیگر نیاز دارند تا رئیس‌جمهور آمریکا دیگر امکان وتوی این طرح را نداشته باشد.

بر اساس قوانین آمریکا، در صورتی 67 نفر از مجموع 100 نماینده سنا طرحی را به تصویب برسانند، رئیس‌جمهور دیگر نمی‌تواند طرحی را وتو کند. باب کورکر جمهوری‌خواه و رابرت منندز دموکرات اخیرا طرحی را ارائه کرده‌اند که اجرای هر توافقی را به بررسی در کنگره منوط کرده و ضمنان به رئیس‌جمهور اجازه نمی‌دهد تا 60 روز پس از توافق، تحریم‌های ایران را بردارد. 

گراهام که با شبکه «فاکس نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، در این رابطه گفت: «الان به 66 (رأی) رسیده‌ایم. تمام جمهوری‌خواهان و 12 دموکرات با ما همراه شده‌اند.»

وی افزود: «فکر نمی‌کنم هیچ‌یک از اعضای سنای ایالات متحده بگوید که من نمی‌خواهم توافقی را که قرار است تحریم‌های کنگره را بردارد، بررسی کنم. که بگوید نمی‌خواهم رأی بدهم. آن‌ها چطور می‌خواهند به مردم حوزه انتخابیه خود توضیح دهند؟»

این سناتور ارشد جمهوری‌خواه در این مصاحبه همچنین گفته بود در صورتی که شورای امنیت برای رفع تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران در کنگره تلاش بکند، باید با کمک‌های مالی آمریکا خداحافظی کند. (جزئیات بیشتر)

نمایندگان کنگره آمریکا می‌گویند توافق هسته‌ای احتمالی بین ایران و گروه 1+5 «معاهده» (Treaty) است، نه توافقنامه اجرایی (Executive Agreement) و بر همین اساس باید در کنگره آمریکا تصویب شود.

«لیندسی گراهام» یکی از 47 سناتور امضاکننده نامه سرگشاده‌ای است که خطاب به مقامات ایران نوشته شده و هشدار می‌دهد هر توافق احتمالی بین ایران و گروه 1+5 تنها تا پایان ریاست‌جمهوری اوباما معتبر خواهد بود.

انتهای پیام/ق

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها