امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148303
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۹
تعداد بازدید: 272
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پیروان مــوعـــود، مسعود سپه سالار، روایت داستانی از زندگی و مقاومت احمد شاه مسعود فرمانده برجسته جهادی افغانستان است ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پیروان مــوعـــود، مسعود سپه سالار، روایت داستانی از زندگی و مقاومت احمد شاه مسعود فرمانده برجسته جهادی افغانستان است که در قالب یک رمان تاریخی نوشته شده است.

نویسنده در این اثر با استفاده از منابع تاریخی و همچنین تخیل و شگردهای داستانی، زندگی احمد شاه مسعود را در دوران کودکی، جوانی و سپس دوران مقاومت او با روس‌ها و طالبان و سپس کشته شدن او را در قالب رمان بیان کرده است.

در مورد زندگی و مقاومت احمد شاه مسعود تاکنون آثار فراوانی منتشر شده است، ولی این برای نخستین بار است که زندگی و مقاومت احمد شاه مسعود در قالب رمان روایت می‌شود.

از سید رحمان سعید، شاعر و نویسنده تاجیکستانی که در سال 1320 خورشیدی در روستای تیحیان خاولنک به دنیا آمده است، چند اثر دیگر نیز تاکنون منتشر شده است که رمان «شکرانۀ مرگ» که در سال 1384 منتشر شده از معروفترین آثار او محسوب می شود.

کتاب «مسعود سپه سالار» به شمارگان هزار نسخه در 560 صفحه رقعی و به قیمت 350 افغانی در واپسین روزهای سال 1393 روانه بازار کتاب در افغانستان شد.

انتهای پیام/و

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها