امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148315
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۴
تعداد بازدید: 244
به گزارش پیروان مــوعـــود، دی ماه سال جاری بود که اساسنامه مشترک برای فدراسیون‌های ورزشی توسط کارشناسان وزارت ورزش نوشته شد و بعد از آن توسط ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، دی ماه سال جاری بود که اساسنامه مشترک برای فدراسیون‌های ورزشی توسط کارشناسان وزارت ورزش نوشته شد و بعد از آن توسط کارگروهی ویژه مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بعد از دو ماه بررسی روز پنجشنبه هفته گذشته پرونده این کار هم بسته و قرار شد این اساسنامه در شورای معاونین هم مورد بحث قرار بگیرد و بعد از آن در هیات دولت تصویب شود.

البته پروسه تصویب اساسنامه در هیات دولت به راحتی نیست و لازم است این اساسنامه توسط فدراسیون‌های جهانی و همین طور کمیته بین‌المللی المپیک تایید شده تا در نهایت با تصویب مجامع عمومی فدراسیون‌ها به عنوان یک اساسنامه مشترک استفاده شود.

نکته‌ای که در این چند روز اخیر مورد انتقاد برخی از کارشناسان از جمله رئیس کمیته ملی المپیک قرار گرفته، بندی در اساسنامه است که به هیات‌ها اجازه می‌دهد تا به جای رئیس، نمایندگانشان را در مجامع انتخاباتی شرکت دهند که این موضوع استقلال هیات‌ها را زیر سوال می‌برد.

شنیده شده بندهای بحث‌برانگیز دیگری نیز در این اساسنامه وجود دارد؛ حالا باید دید صحبت‌های کارگروهی که در نشست‌های مختلف مطرح شده در ویرایش اصلی اساسنامه اعمال شده یا خیر.

انتهای پیام/خ

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها